Różnica klas na Vitality Stadium, Święci pierwszym półfinalistą

Nathan Redmond
Pressfocus Na zdjęciu: Nathan Redmond

Bournemouth przegrał z Southampton 0:3 (0:2) w ćwierćfinałowym meczu FA Cup. Bramki dla Świętych zdobyli Djenepo i dwukrotnie Redmond. Jan Bednarek spędził na placu gry 77 minut i otrzymał żółtą kartkę.

Lepiej późno niż wcale

Southampton był stawiany w roli faworyta i szybko chciał podkreślić swoją dominację na boisku. Już w dziesiątej minucie Święci wyprowadzili akcję, po której Cameron Carter-Vickers zanotował samobója. Amerykanin miał jednak szczęście po sędzia po analizie VAR dopatrzył się spalonego.

Bournemouth dobrze broniło się przed rywalami i wydawało się, że do przerwy utrzyma się bezbramkowy remis. Jednak w 37. minucie bardzo dobre podanie wykonał Redmond. Dzięki niemu Djenepo znalazł się w sytuacji sam na sam i uderzeniem w kierunku dalszego słupka otworzył wynik spotkania.

Nie był to jednak koniec złych informacji dla Bournemouth. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Redmond otrzymał podanie od Armstronga. Anglik popędził w kierunku pola karnego, zgubił obrońcę i oddał potężny strzał w kierunku lewego okienka, podwyższając prowadzenie.

Dopełnienie formalności

W drugiej połowie przebieg spotkania się nie zmienił. Święci kontrolowali wydarzenia na boisku i stwarzali groźne sytuacje, aby jeszcze podwyższyć prowadzenie. W 54. minucie Begovic został pokonany przez Adamsa, ale arbiter dostrzegł, że napastnik Southmapton znajdował się na spalonym.

Chwilę później Świeci podwyższyli jednak prowadzenie na 0:3. Po błędzie defensywy piłka trafiła pod nogi jednego z zawodnika Southampton. Ten oddał strzał w kierunku dalszego słupka, ale futbolówka trafiła w obramowanie bramki. Dosyć szczęśliwie znalazł się przy niej Redmond, który pewnym uderzeniem ustalił wynik meczu.

Southampton jest pierwszym półfinalistą FA Cup. Jan Bednarek zagrał w barwach Świętych 77 minut i został upomniany żółtą kartką.