Beniaminek na deskach. Lille rozgromiło rywala

dodał: Oskar Szatraj  |  źródło: Francja.goal.pl  |  18.10.2020 22:50

Renato Sanches  |  fot. Grzegorz Wajda

Lile był faworytem meczu z Lens, ale niewielu spodziewało się, że odniosą aż tak wysokie zwycięstwo. Gospodarze potwierdzili swoją jakość i pewnie triumfowali aż 4:0.

W ostatnim meczu siódmej kolejki Ligue 1, zamykające ligowe podium Lile podejmowało u siebie rewelację tych rozgrywek - Lens. Goście nie zamierzali się zatrzymać i z nadzieją na zwycięstwo przystępowali do tego spotkania.

Do przerwy 1:0

Mecz ten ułożył się bardzo dobrze dla gospodarzy, ponieważ stosunkowo szybko, w dziesiątej minucie objęli prowadzenie. Rzut wolny z odległości około trzydziestu metrów wykonywał Renato Sanches, który zagrał na pole karne. Tam po kilku zagraniach głową futbolówką trafiła do Buraka Yilmaza. Turecki napastnik znalazł się w odpowiednim miejscu i skierował piłkę do siatki. Jak się później okazało, był to jedyny gol w pierwszej połowie.

Najniższy wymiar kary

Więcej goli padło po przerwie, ale strzelali je jedynie gospodarze. Tuż po wznowieniu gry Zeki Celik odegrał do Jonathana Bamby, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Francuz pewnie umieścił piłkę w siatce.

Kolejnego gola gospodarze strzelili w 69. minucie, ale warto było tyle czekać, ponieważ był on bardzo efektowny. Tym razem podawał Bamba, a uderzał Jonathan Ikone. Pomocnik Lile przyjął futbolówkę na krawędzi pola karnego i przymierzył precyzyjnie w prawy dolny róg bramki. Lile dobiło rywala w 79. minucie, gdy do siatki trafił Yusuf Yazici. Turek otrzymał piłkę po ładnej zespołowej akcji i oddał kapitalny strzał w kierunku lewego rogu bramki.

Lens przed tym meczem prezentowało się nadspodziewanie dobrze, ale tego wieczoru nie byli sobą. Zagrali poniżej swoich możliwości i zasłużenie przegrali 0:4. W następnej kolejce Lile zagra na wyjeździe z Niceą. Z kolei Lens podejmie u siebie Nantes.