Polonia górą w barażu z Wartą, Radomiak i Olimpia też z awansem

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: LigaPolska.pl  |  17.06.2015 20:52
Gryf Wejherowo, Olimpia Zambrów, Radomiak Radom i Polonia Bytom to cztery zespoły, które w kolejnym sezonie będą występowały w II lidze. Największe emocje w rewanżowych spotkaniach barażowych miały miejsce w Bytomiu, gdzie miejscowa Polonia pokonała Wartę Poznań 1:0. Dobrze poinformowani ludzie w Bytomiu twierdzą jednak, że to wcale nie oznacza, iż Królowa Śląska zagra w kolejnej kampanii na zapleczu I ligi, bo nie wiadomo, czy team z Olimpu dostanie licencję na grę w II lidze.

W środowe popołudnie poznaliśmy pierwsze rozstrzygnięcia dotyczące barażów o grę w II lidze. Dramaturgii nie brakowało.

Najpierw do rywalizacji stanęły ekipy Olimpii Zambrów, Stali Rzeszów, Wisły Sandomierz i Radomiaka Radom. Natomiast wieczorem miało miejsce starcie Polonii Bytom z Wartą Poznań.

Po pierwszym spotkaniu, które było rozegrane w Rzeszowie w lepszych nastrojach byli kibice Olimpii. W rewanżu ich pupile mieli tylko postawić kropkę nad i. W zasadzie tak zrobili. Wynik meczu otworzył w 27. minucie Brocki i drużyna z województwa podlaskiego zrobiła duży krok w kierunku awansu.

Goście mogli doprowadzić do wyrównania w 60. minucie, gdy uderzeniem głową starał się zaskoczyć golkipera gospodarzy Drelich, ale ostatecznie futbolówka przeleciała nad poprzeczką. Co się jednak odwlecze, to nie uciecze i w doliczonym czasie gry za sprawą Grzybowskiego zespół z Rzeszowa doprowadził do wyrównania. To jednak było wszystko, na co było stać Stal i z awansu mogli cieszyć się zawodnicy Olimpii Zambrów.

Olimpia Zambrów - Stal Rzeszów 1:1 (0:1) Pierwszy mecz 3:2 dla Olimpii Zambrów.
0:1 Brocki 27'
1:1 Grzybowski 90+2'

GOAL.PL ćwierka na Twitterze. Obserwujesz? >>

Jeden z większych znaków zapytania przed rewanżowymi meczami barażowymi o grę w II lidze miał miejsce przy starciu Wisły Sandomierz z Radomiakiem Radom. W uprzywilejowanej pozycji wydawało się, że byli gospodarze, którzy drugie spotkanie rozgrywali na swoim obiekcie. Rzeczywistość okazała się jednak inna.

W 13. minucie do konsternacji sympatyków Wisły doprowadził Stanisławski, który wyprowadził swój zespół na jednobramkowe prowadzenie. W drugiej połowie gola na 2:0 dla Radomiaka strzelił Leandro i stało się jasne, że gospodarzom będzie trudno odrobić straty. Siedem minut przed końcem podstawowego czasu gry bramkę kontaktową zdobył Gołasa. Mimo to z promocji do wyższej klasy rozgrywkowej mogli cieszyć się radomianie.

Wisła Sandomierz -  Radomiak Radom 1:2 (0:1) Pierwszy mecz 0:0.
0:1 Stanisławski 13'
0:2 Leandro 53'
1:2 Gołasa 83' (k.)

Więcej informacji o T-Mobile Ekstraklasie na naszym profilu na Facebooku. Dołącz do nas >>

Podopieczni Jacka Trzeciaka w pierwszym meczu rozgrywanym w stolicy Wielkopolski wygrali 2:1 i nikt na Śląsku nie wyobrażał sobie, aby szansa awansu do II ligi została zaprzepaszczona. Jednakże goście na południe Polski wybrali się z nadzieją, że jeszcze nie wszystko stracone. W 25. minucie nadzieje piłkarzy Warty zostały jednak przygaszone. W 25. minucie gola strzelił Broniewicz, który wykorzystał rzut karny za faul na Mańkowskim.

Do końca zawodów wynik nie uległ zmianie i bytomianie mogli cieszyć się ze swojego pierwszego awansu od 2007 roku. Wiadomo, że następne lata były okresem słabszej dyspozycji ekipy z Górnego Śląska, który najczęściej kończyły się spadkiem. Dzisiaj jednak na ulicach Bytomia będzie panowała radość.

Polonia Bytom - Warta Poznań 1:0 (1:0) Pierwszy mecz 2:1 dla Polonii Bytom.
1:0 Broniewicz 25' (k.)

Formacja Port 2000 Mostki - Gryf Wejherowo 0:3 (wo)