Krkić zapewnił Stoke komplet punktów

dodał: Szymon Biegas  |  źródło: Anglia.Goal.pl  |  17.01.2015 18:01
Po dwóch kolejkach przerwy piłkarze Stoke City sięgnęli po komplet oczek. W ramach 22. kolejki Premier League The Potters pokonali na wyjeździe Leicester City 1:0 po bramce Bojana Krkicia. Całe spotkanie w barwach "Lisów" rozegrał Marcin Wasilewski, który został ukarany żółtym kartonikiem. Debiut w drużynie gospodarzy zaliczył pozyskany przed kilkoma dniami Andrej Kramarić.

W pierwszych dwudziestu minutach dominacja gości nie podlegała dyskusji. Posiadanie piłki po ich stronie sięgało nawet 75 procent czasu, ale nie potrafili przełożyć jej na dogodne sytuacje do zdobycia gola.

W kolejnych minutach gracze Leicester niesieni dopingiem kibiców zaczęli prezentować się coraz lepiej. Im bliżej było do końca pierwszej odsłony, tym spotkanie stawało się coraz bardziej wyrównane. W przeciwieństwie do The Potters „Lisy” z większą łatwością tworzyły swoje ataki.

Asmira Begovicia próbował zaskoczyć Anthony Knockaert i dwukrotnie Jaime Vardy. Pierwszemu zabrakło jednak celności, a drugi uderzał zbyt lekko, by sprawić problemy Bośniakowi.

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli gospodarze, kilkakrotnie zagrażając bramce Stoke City, ale w 63. minucie to podopieczni Marka Hughesa otworzyli wynik pojedynku. Bojan Krkić otrzymał piłkę po zagraniu Jonathana Waltersa. Na piętnastym metrze obrócił się z piłką i oddał strzał na dalszy słupek, wpisując się na listę strzelców.

Zawodnicy Nigela Pearsona mogli czuć się poszkodowani. W samej końcówce faulowany w polu karnym faulowany był Kramarić, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia. Ostatecznie komplet punktów powędrował na konto przyjezdnych.

Leicester City - Stoke City 0:1 (0:0)