Towarzysko: Waleczne Portoryko

dodał: Tomasz Matuszczak  |  źródło: primeradivision.pl  |  16.08.2012 00:36
Reprezentacja Portoryko nie przestraszyła się aktualnych mistrzów świata i Europy. Gospodarze przegrali 1:2, ale swoją postawą na boisku zasłużyli na słowa uznania.

W pierwszej połowie spotkania na Estadio Juan Ramon Loubriel nie działo się zbyt wiele. Hiszpanie zdecydowanie przeważali, ale ich rywale umiejętnie się bronili. Było to spowodowane głównie tym, że podopieczni Del Bosque traktowali mecz raczej jako treningową gierkę. Wystarczyło jednak kilka minut i goście prowadzili 2:0. W 42. minucie Santi Cazorla zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, a zmylony Gaudette musiał wyciągać piłkę z siatki po raz pierwszy. Zaledwie trzy minuty póżniej Fabregas wykorzystał podanie Navasa i bardzo ładnym strzałem podwyższył wynik meczu.

Drugą połowa rozpoczęła się od zdecydowanych ataków Hiszpanów. Wyśmienitą okazję miał m.in. Cazorla, ale jego strzał z rzutu wolnego fantastycznie na poprzeczkę sparował Gaudette. Bramkarz Portoryko jeszcze w kilku innych sytuacjach ratował swój zespół przed utratą gola. W 65. minucie wydarzało się coś niesamowitego. Po błędzie Ramosa Cintron, który na boisku pojawił się kilka chwil wcześniej, wyszedł sam na sam z Reiną i nie dał mu szans na skuteczną interwencję. 138 drużyna rankingu FIFA strzela gola aktualnym mistrzom świata i Europy. Do końca spotkania piłkarze La Roja szukali trzeciej bramki, ale świetnie bronił Gaudette.

Hiszpanie zgodnie z planem wygrywają, ale reprezentacja Portoryko może być dumna z osiągniętego rezultatu, a szczególnie z gry, jaką zaprezentowała swoim kibicom.

Portoryko - Hiszpania 1:2 (0:2)
0:1 Cazorla 42'
0:2 Fabregas 45'
1:2 Cintron 65'