REKLAMA
REKLAMA

Lenczyk studzi hurraoptymizm

dodał: pmamczak  |  źródło: LigaPolska.pl  |  24.07.2012 15:42
Już w środę o 20:45 Śląsk Wrocław zagra rewanżowe spotkanie drugiej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów z Budućnostią Podgorica. Poniżej prezentujemy zapis ostatniej przedmeczowej konferencji prasowej z udziałem szkoleniowca wrocławian - Oresta Lenczyka.

Po przygodzie w z europejskimi drużynami wracamy do eliminacji Ligi Mistrzów. Pod uwagę jest branych 19-20 zawodników z ostatnich konfrontacji i z kadry przedstawionej. Powtórzę, że jest to druga połowa i że w piłce nożnej gra się o zwycięstwo. Jestem absolutnie przekonany, że drużyna Budućnosti przyjedzie po to, aby wygrać we Wrocławiu. Ostudzam hurraoptymizm tych, którzy są blisko mnie, z piłkarzami na czele. Czeka nas konfrontacja, z której musimy wyjść zwycięsko i zrobić wiele, by uniemożliwić wygranie meczu drużynie z Podgoricy - powiedział Lenczyk.

- Nie mamy kontuzji. Wszyscy są brani pod uwagę. Sprawa pierwszej jedenastki wprawdzie jest już jest w 80% przesądzona, ale dzisiejszy i jutrzejszy trening zadecydują, tak jak kolejna analiza meczu w Podgoricy. W zasadzie to w jakim składzie wystąpimy jest na drugim miejscu. Najważniejsze jest to, w jakiej formie zawodnicy wyjdą na boisko i jak się zaprezentują mając na uwadze główny cel, jakim jest rozstrzygnięcie tego meczu na swoją korzyść - dodał.

- Przygotuję zespół na dwie ewentualności. Zdaję sobie sprawę, że utrata bramki na początku meczu mocno skomplikuje nam plany, da im szansę. Wiem doskonale, że w takiej sytuacji nerwy nie będą na boisku dobrym doradcą. Bardzo bym chciał, żeby to się rozstrzygnęło, biorąc pod uwagę umiejętności piłkarskie, a nie żeby emocje wzięły górę - stwierdził "Oro Profesoro".

- W Podgoricy zagraliśmy bez Rafała Grodzickiego. Nie ukrywam, że to jest stoper na którego liczymy - przyznał trener mistrzów Polski.

- Biorę też pod uwagę wstawienie Amira Spahicia. Miesiąc temu jego sytuacja była zupełnie inna, bo zwracał się z prośbą do klubu o rozwiązanie kontraktu. Dla nas bardzo ważna jest analiza meczu pod względem pozycji, na której zawodnik odpowiada za swoją pracę. Podzielam zdaniem, że kilka wejść Amira w niedzielnym starciu z Athletic było bardzo, bardzo efektownych.

- Wydaje mi się, że te dwa mecze, które rozegraliśmy z drużynami europejskimi, dały dużo. Zdajemy sobie dzięki nim sprawę, że w każdym meczu można wygrać i przegrać, nie decydują o tym tylko umiejętności. Powiedziałem piłkarzom, żebyśmy nie myśleli, że sobie tak pogramy z Podgoricą, jak w meczu z Athletic Bilbao. Uważam, że pomiędzy nimi, a nami, nie ma takiej różnicy. To ważne, aby nie zagotowały się głowy - zakończył szkoleniowiec wrocławskiego Śląska.

z Wrocławia - Przemysław Mamczak


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 2 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

redstar0 | 24.07.2012 18:09

v

redstar0 | 24.07.2012 18:09

https://adambet1x2.wordpress.com/   Kupon na czwartek już gotowy ! kurs ok 17.Na blogu skan zagranego kuponu ! Skany poprzednich spotkan takze na blogu,zapraszam!Bardzo wysoka skutecznosc typow!goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy