Zagłębie spędzi zimę na dnie. Bez niespodzianki w Sosnowcu [WIDEO]

Zagłębie doznało porażki numer 12 w tym sezonie Fortuna 1. Liga. W Sosnowcu lepszy okazał się Chrobry Głogów, który wygrał 2:1 i oddalił się od strefy spadkowej.

Artur Derbin
Pressfocus Na zdjęciu: Artur Derbin
  • Piłkarze Zagłębia i Chrobrego zakończyli tegoroczne zmagania w Fortuna 1. Liga
  • Drużyna z Głogowa pokonała w Sosnowcu gospodarzy 2:1
  • Artur Derbin i spółka zimę spędzą na dnie tabeli

W Sosnowcu bez recepty na potężny kryzys

Ostatnim meczem Fortuna 1. Liga w tym roku kalendarzowym było starcie Zagłębie Sosnowiec kontra Chrobry Głogów. Obie drużyny walczą o utrzymanie, więc każdy punkt jest dla nich cenny. Do przerwy wiele wskazywało na remis, ponieważ nie doczekaliśmy się goli.

Po zmianie stron Chrobremu wystarczyło mniej, niż dziesięć minut do wypracowania dwubramkowego prowadzenia. Na uwagę zasługuje pierwsze trafienie, którego Zagłębie może żałować szczególnie.

Gospodarze na kilka minut przed końcem meczu złapały kontakt z Chrobrym po golu na 1:2. Głogowianie byli tego dnia za mocni dla Zagłębia, które przegrało i przerwę zimową spędzi na dnie tabeli. Z kolei przyjezdni po cennym triumfie mają cztery punkty przewagi nad strefą spadkową.