Ruch przy sztucznym świetle wrócił na właściwe tory

Daniel Szczepan

Ruch Chorzów w drugim środowym spotkaniu kontrolnym w trakcie obozu przygotowawczego w Rybniku-Kamieniu pokonał Pniówek Pawłowice (2:0). Zwycięstwo Niebieskich było efektem goli Daniela Szczepana i Artura Pląskowskiego.

• Ruch Chorzów wrócił na ścieżkę zwycięstw
  • 14-krotny mistrz Polski w szóstym sparingu w trakcie przerwy w rozgrywkach zwyciężył po raz trzeci
  • Trafienia dla Niebieskich zanotowali: Daniel Szczepan i Artur Pląskowski

Szczepan i Pląskowski dali wygraną Niebieskim

Ruch Chorzów do rywalizacji z Pniówkiem Pawłowice podchodził, chcąc wrócić na zwycięski szlka po dwóch z rzędu remisach. Niebiescy najpierw zaliczyli rezultat 0:0 ze SKRĄ Częstochowa, a w środę przed południem w starciu z Odrą Wodzisław zremisowali 1:1. Przedstawiciel 3 Ligi chciał natomiast sprawdzić się na tle mocniejszego przeciwnika.

W pierwszej odsłonie żadnej ze stron nie udało się zdobyć bramki. Godne uwagi jest to, że w kolejny sparingu Ruchu tej zimy w defensywie zagrał Jakub Witek. W drugiej połowie zawodnik jednak został przesunięty do środka pola, a defensywie sprawdzany był Kacper Michalski.

Worek z bramkami został rozwiązany po ponad godzinie gry. Po dośrodkowaniu Tomasza Swędrowskiego gola głową strzelił Daniel Szczepan i chorzowianie prowadzili 1:0. Napastnik Niebieskich miał też udział przy drugiej bramce, notując asystę. Na listę strzelców wpisał się z kolei Artur Pląskowski.

Do końca zawodów wynik się nie zmienił i w szóstym meczu kontrolnym w trakcie przerwy mundialowo-świąteczno-zimowej Ruch odniósł trzecie zwycięstwo. Kolejny sparing chorzowianie rozegrają w sobotę, mierząc się na koniec zgrupowania w Rybniku-Kamieniu z Hutnikiem Kraków.

Ruch Chorzów – Pniówek Pawłowice 2:0 (0:0)
1:0 Szczepan 65′
2:0 Pląskowski 89′