Ruch bardzo skuteczny w sparingu z GKS-em Tychy, Kwietniewski z dubletem

GKS Tychy - Ruch Chorzów

Ruch Chorzów w piątek rozegrał na wyjeździe sparing z GKS-em Tychy. 14-krotny mistrz Polski udanie zaczął przygotowania do rundy wiosennej, pokonując zespół Dominika Nowaka aż 5:1.

• Ruch Chorzów po zakończeniu pierwszej części sezonu udał się na krótkie urlopy, ale jeszcze w 2022 roku wrócił do treningów
  • Niebiescy w piątek rozegrali sparing z GKS-em Tychy
  • Ekipa Jarosława Skrobacza zaprezentowała skuteczne oblicze

Ruch błysnął skutecznością

Ruch Chorzów to jedna z rewelacji trwającego sezonu Fortua 1 Ligi. Podopieczni Jarosława Skrobacza jako beniaminek sprawili mnóstwo problemów wyżej notowanym rywalom. Jednocześnie Niebiescy pierwszą część sezonu zakończyli na wysokiej trzeciej pozycji.

Apetyt rośnie jednak w miarę jedzenia i niewykluczone, że Ruch wiosną powalczy o kolejny awans. Tym razem do elity. Pierwszy grudniowy sparing Niebieskich może napawać optymizmem, bo zespół z Chorzowa w spotkaniu przeciwko GKS-owi zaprezentował się bardzo skutecznie.

Mecz nie zaczął się dobrze dla chorzowian, którzy przegrywali od szóstej minuty po bramce odbytej przez Daniela Rumina. To były jednak złe miłego początki. Już w 15. minucie do wyrównania doprowadził Artur Pląskowski. Z kolei w 32. minucie na listę strzelców wpisał się Konrad Kasolik. Jednocześnie chorzowska drużyna na przerwę udała się z prowadzeniem 2:1.

W drugiej połowie Ruch dołożył kolejne dwa gole. Najpierw w 65. minucie spotkania bramkę zdobył jeden z testowanych zawodników, którego personalia nie zostały ujawnione. Tymczasem w 77. minucie wynik rywalizacji podwyższył Mikołaj Kwietniewski, który też w 85. minucie ustalił rezultat spotkania na 5:1.

Jeszcze przed przerwą świąteczną Ruch rozegra jeden mecz kontrolny, mierząc się z Legią Warszawa. Spotkanie odbędzie się 16 grudnia. Z kolei rundę wiosenną chorzowianie zaczną w drugi weekend lutego, mierząc się w roli gospodarza z Chrobrym Głogów.

GKS Tychy – Ruch Chorzów 1:5 (1:2)