Ruch przedłużył umowę z kluczowym zawodnikiem

Łukasz Janoszka
fot. PressFocus Na zdjęciu: Łukasz Janoszka

Ruch Chorzów jest aktualnie w trakcie krótkiego urlopu przed pierwszą częścią przygotowań do rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi. Biuro prasowe Niebieskich przekazało natomiast ważny komunikat, że nowy kontrakt z Niebieskimi parafował Łukasz Janoszka.

  • Ruch Chorzów już w poniedziałek wróci do treningów
  • 14-krotni mistrzowie Polski poinformowali o podpisaniu nowej umowy przez Łukasza Janoszkę
  • 35-latek będzie bronił barw chorzowskiej ekipy co najmniej do końca trwającego sezonu

Janoszka na dłużej w Ruchu

Ruch Chorzów to jedna z rewelacji rozgrywek trwającej kampanii na zapleczu PKO Ekstraklasy. Podopieczni Jarosława Skrobacza jako beniaminek rozgrywek plasują się aktualnie na trzeciej pozycji w ligowej tabeli. Do lidera 14-krotny mistrz Polski traci zaledwie pięć oczek.

Klub z Chorzowa w oficjalnym komunikacie poinformował z kolei, że Łukasz Janosza przedłużył o pół roku swoją umowę z Niebieskimi. Jednocześnie aktualny kontrakt doświadczonego zawodnika obowiązuje do końca czerwca 2023 roku. Nie jest jednak wykluczone, że po zakończeniu sezonu piłkarz ponownie podpisze umowę z Ruchem.

– Jestem zadowolony, że przedłużyłem kontrakt i zostaję w Ruchu. Zdaję sobie sprawę, że ostatnie pół roku nie było najlepsze w moim wykonaniu, ale uważam, że mogę jeszcze wiele dać tej drużynie, co pokazywałem w poprzednich sezonach. Przed nami ważna runda i na tym się już koncentruję – przekazał Janoszka w wypowiedzią cytowanej przez KSRuch.com.

35-letni zawodnik wrócił do chorzowskiej ekipy w styczniu 2020 roku. W trakcie trwającej kampanii wystąpił łącznie w 18 meczach, notując w nich jedną asystę. Na boisku Janoszka spędził 1174 minuty.

Czytaj więcej: Ruch Chorzów ujawnił plan przygotowań, szykuje się pracowita zima

Komentarze