Hit 1 Ligi na Stadionie Śląskim? “Porozumienie blisko”

Ruch Chorzów dąży do tego, by rozegrać kwietniowe spotkanie z Wisłą Kraków na Stadionie Śląskim. W czwartek doszło do kolejnego spotkania w tej sprawie i jak możemy wyczytać na stronie oficjalnej Niebieskich – strony są bliskie porozumienia.

Stadion Śląski
PressFocus Na zdjęciu: Stadion Śląski
  • Ruch Chorzów chce rozegrać hit Fortuna 1 Ligi na Stadionie Śląskim
  • Mecz z Wisłą Kraków na tym obiekcie miałby uświetnić urodziny śląskiego klubu
  • Obie strony spotkały się znów w piątek i są już blisko porozumienia

“Negocjacje dotyczą już tylko zabezpieczenia bieżni”

Ruch Chorzów nie porzucił bynajmniej planów rozegrania spotkania z Wisłą Kraków na Stadionie Śląskim. Do meczu dojdzie 22 kwietnia – dwa dni po urodzinach Niebieskich. Klub chce uświetnić tę okazję, rozgrywając szlagier Fortuna 1 Ligi na jednym z najpopularniejszych obiektów w Polsce.

W piątek doszło do spotkania Wicemarszałka Województwa Śląskiego, Pierwszego Zastępcy Prezydenta Miasta Chorzowa, Prezesa Zarządu Stadionu Śląskiego, a także zarządu Ruchu Chorzów.

“Podczas spotkania władze Stadionu Śląskiego przedłożyły kompletną, atrakcyjną ofertę najmu obiektu. Przedstawione koszty bazowe organizacji meczu (m.in. czynsz, ochrona, zabezpieczenie medyczne, czy obsługa techniczna) zostały zaakceptowane przez władze Ruchu. Ponadto omawiano koncepcje zabezpieczenia bieżni, na co szczególny nacisk kładzie Stadion Śląski z uwagi na zbliżające się duże imprezy lekkoatletyczne.

Obie strony są blisko porozumienia, negocjacje dotyczą już tylko kwestii wspomnianego zabezpieczenia bieżni. Trwa przygotowywanie projektu umowy najmu, co może zająć około tygodnia. Jednocześnie nasz Klub oczekuje na informację, jaki status zostałby nadany planowanemu wydarzeniu przez właściwe organy administracyjne – czy będzie to impreza masowa podwyższonego ryzyka czy też nie” – możemy przeczytać na oficjalnej stronie klubu.

Niebawem powinniśmy zatem otrzymać potwierdzone informacje. Wiele wskazuje jednak na to, że mecz Ruch Chorzów – Wisła Kraków odbędzie się na Stadionie Śląskim.

Zobacz też: Komunikat Komisji Dyscyplinarnej PZPN ws. Goncalo Feio.

Chojniczanka
Ruch Chorzów
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 10 marca 2023 20:29.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze