Komunikat Komisji Dyscyplinarnej PZPN ws. Goncalo Feio

Komisja Dyscyplinarna PZPN w czwartek wszczęła postępowanie wobec Goncalo Feio. Trener Motoru Lublin uderzył kuwetą na dokumenty prezesa klubu - Pawła Tomczyka, a wcześniej obrażał rzeczniczkę prasową - Paulinę Maciążek. Sprawą zajmie się Polski Związek Piłki Nożnej.

Goncalo Feio
PressFocus Na zdjęciu: Goncalo Feio
  • PZPN zajmuje się skandalem w Motorze Lublin
  • Na posiedzeniu Komisji Dyscyplinarnej stawić się ma Goncalo Feio
  • Portugalczyk póki co pozostaje na ławce trenerskiej drugoligowego zespołu

PZPN bada sprawę Goncalo Feio, podjęto pierwsze kroki

Środowisko piłkarskie od kilku dni żyje awanturą w Motorze Lublin. W ostatni weekend światło dzienne ujrzała informacja, że trener drugoligowej drużyny Goncalo Feio obrażał rzeczniczkę prasową – Paulinę Maciążęk, a gdy wstawił się za nią prezes – Paweł Tomczyk, to Portugalczyk uderzył go “kuwetą na dokumenty”. 41-latek trafił do szpitala.

Właściciel Motoru Lublin Zbigniew Jakubas na specjalnie zwołanej konferencji prasowej niespodziewanie poinformował, że Goncalo Feio pozostanie szkoleniowcem zespołu, Paulina Maciążek nie będzie dłużej rzecznikiem prasowym, a Paweł Tomczyk został zawieszony na trzy miesiące.

  • Sprawdź również:
Olkiewicz w środę #54. Futbol i magiczny pierwiastek bezkarności
Goncalo Feio

Goncalo Feio – utalentowany może więcej? – Nauczycielek jak pani są tysiące, a Jacek Bąk trafia się raz na kilkadziesiąt lat – tak miał się zwrócić do jednej z nauczycielek Jacka Bąka dyrektor szkoły, w której uczył się późniejszy reprezentant Polski. Bąk wspomina to jako zabawną anegdotę, bo w sumie i jak ma to wspominać.

Czytaj dalej…

Postępowanie przeciwko Portugalczykowi wszczął jednak PZPN, który może nawet zawiesić mu licencję trenerską. Jak podaje “TVP Sport”, Polski Związek Piłki Nożnej zapoznał się już z zebranym materiałem dowodowym, ale zeznania obu stron są rozbieżne, a nawet sprzeczne w wielu kwestiach. W związku z tym, Goncalo Feio i osoby przez niego pokrzywdzone zostały wezwane na najbliższe posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej, które odbędzie się 16 marca.

Komisja Dyscyplinarna PZPN wszczęła postępowanie przeciwko trenerowi Motoru Lublin Goncalo Feio. Obwiniony, a także osoby przez niego pokrzywdzone, zostały wezwane na następne posiedzenie Komisji, które zaplanowane jest na czwartek, 16 marca bieżącego roku – napisano na oficjalnej stronie internetowej Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Komentarze