Raport medyczny Wisły Kraków. Co dolega kontuzjowanym piłkarzom?

Igor Sapała, Joseph Colley oraz Patryk Plewka nie zagrają w najbliższym meczu Wisły Kraków z GKS-em Tychy. Wszyscy trzej zawodnicy zmagają się z urazami.

Igor Sapała
PressFocus Na zdjęciu: Igor Sapała
  • Wisła Kraków szykuje się do sobotniego meczu z GKS-em Tychy
  • Biała Gwiazda będzie osłabiona w tym spotkaniu
  • Kontuzjowani są m.in. Sapała, Colley i Plewka

Sobolewski nie będzie mógł skorzystać z trzech zawodników

W ostatnim czasie urazów nabawili się trzej piłkarze Wisły Kraków – Igor Sapała, Joseph Colley oraz Patryk Plewka. Jak poinformował Grzegorz Wojtowicz, Igor Sapała ma zmiażdżoną kość strzałkową, a nie złamaną, jak wcześniej spekulowano i 27-latka najprawdopodobniej czeka dłuższa przerwa w grze.

Ponadto, Patryk Plewka zmaga się z kontuzją kolana, a Joseph Colley narzeka na ból w mięśniu dwugłowym. Nie wiadomo, ile dokładnie potrwa pauza wymienionych graczy, bowiem musimy poczekać na oficjalny komunikat klubu z Reymonta.

Pewne jest natomiast, że Radosław Sobolewski nie będzie miał do swojej dyspozycji Igora Sapały (defensywny pomocnik), Josepha Colleya (środkowy obrońca) i Patryka Plewki (defensywny pomocnik) w spotkaniu 23. kolejki Fortuna 1 Ligi. Biała Gwiazda w najbliższą sobotę o godzinie 17:30 na własnym stadionie podejmie GKS Tychy.

Wisła Kraków z 36 punktami na koncie zajmuje 6. miejsce w tabeli, które gwarantuje jej udział w barażach o awans do PKO BP Ekstraklasy.

Do treningów z Białą Gwiazdą wrócili już Kamil Broda, Jakub Błaszczykowski oraz Zdenek Ondrasek, a ich obciążenia są stopniowo zwiększane.

  • Czytaj więcej:
Obrońca Djurgardens wskazał najgroźniejszego piłkarza Lecha
Mikael Ishak

Johansson chwali Mikael Ishaka Piotr Johansson, urodził się w Gorlicach, ale wychował w Szwecji, gdzie wyjechał z rodziną. Tam rozpoczynał swoją piłkarską karierę od szkółki Malmoe, aż w końcu trafił do Djurgardens, z którym obecnie występuje na arenie międzynarodowej. Johansson podkreśla, że jego zespół przede wszystkim musi zwrócić uwagę na Mikaela Ishaka, który jego zdaniem

Czytaj dalej…

Komentarze