Premier zaangażował się w spór o stadion dla Ruchu Chorzów. “Możemy mieć na Śląsku piłkarskie święto”

Ruch Chorzów w drugiej połowie kwietnia zmierzy się z Wisłą Kraków w meczu Fortuna 1 Ligi. Tymczasem wciąż niejasne jest to, gdzie to spotkanie zostanie rozegrane. Był plan, aby batalia z udziałem Niebieskich i Białej Gwiazdy odbyła się na Stadionie Śląskim, ale upadł. Władze 14-krotnego mistrza Polski i Urzędu Marszałkowskiego, który jest właścicielem areny, nie doszły do porozumienia w sprawie odpowiedzialności za ewentualne szkody na bieżni areny. W sprawę zaangażował się premier Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki
fot. PressFocus Na zdjęciu: Mateusz Morawiecki
  • Dużymi krokami zbliża hit 1 Ligi z udziałem Ruchu Chorzów i Wisły Kraków
  • Wciąż elektryzuje temat miejsca rozegrania spotkania
  • Stanowisko w sprawie wyraził nawet premier Mateusz Morawiecki, przekonując, że mecz może odbyć się na Stadionie Śląskim

Premier oburzony podejściem marszałka Chełstowskiego

Ruch Chorzów i Wisła Kraków to w tym sezonie drużyny, które są zaangażowane w grę o awans do Ekstraklasy. W tej kampanii podopieczni Jarosława Skrobacza i Radosława Sobolewskiego plasują się w ścisłej czołówce Fortuna 1 Ligi. Obie ekipy zmierzą się ze sobą w ramach 28. kolejki. Wynik tego starcia może mieć ogromne znaczenie dla losów rywalizacji o powrót wielkich firm do elity.

Władze klubu z Chorzowa miały plan, aby zorganizować spotkanie nie w Gliwicach, gdzie w tym roku swoje mecze rozgrywa Ruch z powodu kłopotów z obiektem przy Cichej 6, a na Stadionie Śląskim. Przedstawiciele 14-krotnych mistrzów Polski wierzyli w zrobienie piłkarskiego święta w Kotle Czarownic. Plany jednak pokrzyżowały kwestie związane z odpowiedzialnością za ewentualne szkody na bieżni.

Wydawało się, że temat został zamknięty i Ruch zmierzy się z Wisłą na stadionie Piasta Gliwice. Mimo że zainteresowanie udziałem w spotkaniu ze strony kibiców jest ogromne i przewyższające zdecydowanie możliwości areny przy Okrzei, która może pomieścić blisko 10 tysięcy widzów. Sprawą postanowił zająć się jednak premier Mateusz Morawiecki, publikując w mediach społecznościowych wpis dotyczący organizacji tego starcia na Stadionie Śląskim.

“Mecz I Ligi pomiędzy Ruchem Chorzów a Wisłą Kraków może jeszcze się odbyć na Stadionie Śląskim! Stadion Śląski, którego właścicielem jest Marszałek Chełstowski, nie był w stanie zabezpieczyć obiektu, strony nie doszły do porozumienia” – napisał szef polskiego rządu na Twitterze.

“Dlatego wzywam Marszałka, aby nie blokował działań państwa. Jesteśmy w stanie ubezpieczyć odpowiednie elementy na stadionie” – uzupełnił Morawiecki.

Batalia Niebieskich z ekipą z Krakowa zaplanowana jest na 22 kwietnia na godzinę 17:30. W pierwszym starciu między oboma zespołami w tym sezonie miał miejsce remis (1:1).

Czytaj więcej: Poznaliśmy decyzję w sprawie organizacji meczu Ruch Chorzów – Wisła Kraków na Stadionie Śląskim

Komentarze