Parodia piłki w Tychach! Życie oddało GieKSie, co zabrało w Sosnowcu [WIDEO]

GKS Katowice w pierwszym niedzielnym meczu 28. kolejki Fortuna 1 Ligi grał z GKS-em Tychy. Podopieczni Rafała Góraka mieli nadzieję, że wygrają drugie z rzędu spotkanie. Zadanie nie było jednak łatwe, bo na drodze GieKSy stanął GKS Tychy podrażniony porażką z Odrą Opole (0:3).

Adrian Błąd
  • GKS Tychy meczem z GKS-em Katowice otwierał niedzielne grania w Fortuna 1 Lidze
  • Po pierwszej połowie więcej powodów do zadowolenia mieli goście
  • Po błędzie kapitana Tyskich bramkę zdobył Adrian Błąd

GKS Tychy – GKS Katowice: fatalny błąd Nedicia

GKS Katowice w starciu z GKS-em Tychy grał to, do czego przyzwyczaił. Przede wszystkim był solidny w defensywie, szukając błędu rywali i okazji do kontry. W pierwszej połowie derbowej rywalizacji miało to sens. Goście objęli prowadzenie w 38. minucie, gdy po fatalnym błędzie Nemanji Nedica piłka trafiła po nogi Sebastiana Bergiera. Młody zawodnik odegrał do Adriana Błąda, a doświadczony piłkarz GieKSy nie miał kłopotów.

Błąd skierował piłkę do siatki po raz piąty w tej kampanii. Były gracz Zagłębie Lubin zdobył bramkę po raz pierwszy od 5 listopada minionego roku.