Motor Lublin reaguje na artykuł Gazety Wyborczej. Oficjalne oświadczenie klubu

Motor Lublin opublikował oficjalne oświadczenie ws. artykułu Gazety Wyborczej. Klub napomniał również fanów, by ci nie wywieszali transparentów związanych z pseudokibicami drużyn przeciwnej.

Piłkarze Motoru Lublin
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Motoru Lublin
  • Motor Lublin opublikował specjalne oświadczenie
  • Odniósł się w nim do artykułu Gazety Wyborczej
  • Władze klubu napomniały również kibiców

Oficjalne oświadczenie Motoru Lublin

Motor Lublin nie pozostał obojętny na opublikowany przez Gazetę Wyborczą artykuł pt. “Ślepa Furia. Tak kibole Motoru Lublin walczyli o pieniądze i wpływy”. Klub opublikował oficjalne oświadczenie w związku z tą sprawą. Władze lubelskiego zespołu napomniały również kibiców, aby przestali wywieszać transparenty odnoszące się do pseudokibiców innych drużyn. Motor w ten sposób odniósł się do sytuacji, jaka miała miejsce w spotkaniu przeciwko Górnikowi Łęczna.

W związku z artykułem, który ukazał się 16 listopada br. w Gazecie Wyborczej oraz w serwisie lublin.wyborcza.pl pt. „Ślepa Furia. Tak kibole Motoru Lublin walczyli o pieniądze i wpływy” informujemy, że chociaż Motor Lublin nie jest stroną wydarzeń opisanych w artykule to cała ta sytuacja oraz zachowania części kibiców na meczach Motoru Lublin mają negatywny wpływ na działanie Klubu.

Wyżej wymieniony artykuł, zarówno w wydaniu papierowym, jak i internetowym, zawiera zdjęcie kibiców oraz ich transparentu z meczu Motor Lublin – Górnik Łęczna z dnia 19.08.2023 r. Po tej publikacji jeden z istotnych sponsorów wycofał się z dalszej współpracy, co skutkuje oczywistą stratą finansową.

To bardzo zła wiadomość dla Klubu, dla którego wsparcie sponsorskie jest niezbędne do dalszego funkcjonowania i rozwoju, co powinno leżeć również w interesie jego kibiców. Wywieszanie na trybunach wulgarnych i obraźliwych transparentów niezwiązanych ze sportowym dopingiem prowadzi do strat wizerunkowych oraz finansowych. Informujemy kibiców, którzy dopuszczają się tych nagannych zachowań, że za niezgodne z prawem zachowania na meczu z Wisłą Kraków, Klub zapłacił karę w wysokości 20 tysięcy złotych, a za wydarzenia na meczu z Wisłą Płock Komisja Dyscyplinarna PZPN zamknęła sektory H1, H2 i G3 na trzy mecze. Następne takie zachowania mogą skutkować zamknięciem całego stadionu.

W związku z tym, informujemy kibiców, że Klub nie będzie dłużej tolerował takich zachowań.

Sprawdź także: Dobra informacja dla Wisły Kraków. Komisja przychyliła się do odwołania

Komentarze