Kolejny defensor na dłużej w Wiśle Kraków. Nagroda za dobrą formę

Boris Moltenis zostanie w Wiśle Kraków na kolejny sezon. Francuski defensor zrealizował zapis w umowie, dzięki któremu została ona automatycznie przedłużona do połowy 2024 roku.

Boris Moltenis
fot. PressFocus Na zdjęciu: Boris Moltenis
  • Kontrakt Borisa Moltenisa został przedłużony do połowy 2024 roku
  • Francuz spełnił odpowiedni zapis w umowie
  • W rundzie wiosennej jest on członkiem wyjściowej jedenastki

Moltenis spełnił nadzieje

W trakcie zeszłorocznego lata Boris Moltenis zasilił szeregi Wisły Kraków. Ściągany z czwartej ligi francuskiej defensor podpisał kontrakt do końca obecnego sezonu. Po trudnym początku poprawił swoją dyspozycję, a wiosną jest członkiem wyjściowej jedenastki.

Moltenis tworzy duet środkowych obrońców z Igorem Łasickim. Dla kibiców był to zaskakujący wybór, bowiem 23-latek pierwotnie był typowany na ławkę rezerwowych.

Dyspozycja Francuza w rundzie wiosennej jest bardzo dobra. Świetnie radzi sobie on także w polu karnym rywala, bowiem już dwukrotnie trafiał do siatki. Radosław Sobolewski darzy zaufaniem Moltenisa i nie zamierza z niego rezygnować.

W miniony weekend 23-latek rozegrał pełne spotkanie z GKS-em Tychy, co pozwoliło zrealizować zapis w umowie dotyczący określonej liczby rozegranych minut. Jego kontrakt został tym samym automatycznie przedłużony do połowy 2024 roku.

Komentarze