Zagłębie Sosnowiec z przełamaniem, Bruk-Bet Termalica rozczarował

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec

Zagłębie Sosnowiec wygrało w poniedziałkowy wieczór piąte spotkanie w tym sezonie na zapleczu PKO Ekstraklasy. Ekipa Artura Skowronka pokonała Bruk-Bet Termalikę (2:1). Zwycięstwo sosnowiczanom zapewnił gol Maksymimiliana Banaszewskiego.

• Zagłębie Sosnowiec przerwało serię trzech meczów bez wygranej
  • Trójkolorowi dzięki poniedziałkowej wygranej awansowali na siódme miejsce
  • Trzecią porażkję w trakcie trwającej kampanii zaliczył Bruk-Bet Termalica

Zagłębie lepsze od Bruk-Betu Termaliki

Zagłębie Sosnowiec wkrótce powinno zacząć grac na nowym stadionie. Jednocześnie podopieczni Artura Skowronka chcą zrobić wszystko, co w ich mocy, aby kibice tłumnie wypełnili nową arenę. Pomóc w tym mają zwycięstwa. Zadania Trójkolorowym nie chciał ułatwiać w poniedziałkowy wieczór Bruk-Bet Termalika, który ma zamiar wrócić szybko do PKO Ekstraklasy.

W pierwszej połowie byliśmy świadkami wyrównanego spotkania, w którym jednak więcej prób zdobycia bramki podejmowali sosnowiczanie. W każdym razie pierwsi gola strzelili goście. Rajko Repa w 26. minucie wykorzystał podanie Kacpra Karska i celnym uderzeniem zmusił do kapitulacji Michała Gliwę.

Radość ekipy Radoslava Lata z prowadzenia nie trwała długo. Do wyrównania doprowadził Maksymilian Rozwandowicz. 28-latek w 40. minucie wykorzystał podanie od Wojciecha Szumilasa i głową skierował piłkę do siatki.

W drugiej połowie wynik rywalizacji ustalił natomiast Maksymilian Banaszewski. 27-latek wyróżnił się w 59. minucie mocnym uderzeniem pod poprzeczkę, które jak się później okazało było na wagę trzech oczek dla sosnowiczan.

Zagłębie po rozegraniu trzynastu ligowych kolejek w Fortuna 1 Lidze ma na swoim koncie pięć zwycięstw, cztery remisy i tyle samo porażek. Dorobek 19 punktów daje tej drużynie siódme miejsce w ligowej klasyfikacji. Trzecia porażka w kampanii niecieczan skutkuje 10. pozycją tej ekipy.