Ruch Chorzów stracił punkty w Rzeszowie

Resovia Rzeszów - Ruch Chorzów

Ruch Chorzów w ostatnim sobotnim meczu 13. kolejki Fortuna 1 Ligi podzielił się punktami z Resovią (1:1). Niebiescy zaliczyli piąty remis w sezonie, po którym mają na swoim koncie 26 punktów.

• Ruch Chorzów przedłużył passę spotkań bez porażki
  • 14-krotny mistrz Polski jest niepokonany na zapleczu PKO Ekstraklasy od 27 sierpnia
  • W sobotnim starciu gola dla gospodarzy strzelił Pedro Vieira, a wyrównał Daniel Szczepan

Resovia urwała punkty Ruchowi

Ruch Chorzów miał w sobotni wieczór wysoko zawieszoną poprzeczkę. Niebiescy przystępowali do starcia z ligowym outsiderem w postaci Resovii. Niska pozycja w tabeli rzeszowian nie odzwierciedlała jednak metamorfozy, jaką ta ekipa przeszła po przejęciu sterów w niej przez Mirosława Hajdo.

W pierwszej połowie byliśmy świadkami wyrównanego boiska, w którym jednak więcej prób w postaci strzałów podjęli gospodarze. Dało to efekt w postaci zdobycia bramki przez Resovię. Wynik spotkania otworzył w dziewiątej minucie Pedro Vieira, który wykorzystał podanie od Bartosza Kwieitnia. Skutkowało to tym, że na przerwę rzeszowianie udali się z prowadzeniem.

W drugiej połowie sytuacja boiskowa zmieniła się o 180 stopni. Niebiescy przejęli inicjatywę, wypracowując sobie ponad dziesięć sytuacji strzeleckich. Doprowadziło to do tego, że rywale zaczęli tracić koncentrację.

Po ponad godzinie gry nie popisał się Daniel Morys, który we własnej szesnastce dotknął piłkę ręką. Sędzia po weryfikacji VAR podyktował jedenastkę dla gości, a zamienił ją na gola Daniel Szczepan. Kara dla Resovii była jednak podwójna, bo piłkarz rzeszowian ujrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i ostatecznie obie drużyny musiały zadowolić się podziałem punktów. Rzeszowianie są zatem już od czterech spotkań bez porażki. Z kolei Ruch nie przegrał od siedmiu meczów. W następnej kolejce Resovia na wyjeździe zagra z Chojniczanką Chojnice, a Niebiescy u siebie z Arką Gdynia.