Arka – Puszcza: Milewski włączył tryb rozrywkowy, kapitalny gol w Gdyni [WIDEO]

Arka Gdynia zremisowała w ostatnim niedzielnym meczu 29. kolejki Fortuna 1 Ligi z Puszczą Niepołomice (1:1). Ozdobą spotkania był gol Sebastiana Milewskiego, który oddał niesygnalizowany strzał sprzed pola karnego.

Sebastian Milewski
  • Remisem zakończyło się starcia Arka – Puszcza (1:1)
  • Dla gdynian to był ósmy, a dla niepolomiczan dziewiąty podział punktów w kampanii
  • Obie ekipy dzieli różnica czterech oczek w tabeli

Arka – Puszcza: Milewski machnął w okienko

Arka Gdynia i Puszcza Niepołomice to dwie drużyny, walczące o miejsce w barażach o awans do Ekstraklasy. Los chciał, że obie ekipy zmierzyły się ze sobą w bezpośrednim starciu w niedzielny wieczór. Podopieczni Ryszarda Wieczorka podchodzili do starcia po zwycięstwie nad Chrobrym Głogów (3:0). Team Tomasza Tułacza ostatnio z kolei podzielił się punktami z Resovią Rzeszów (1:1).

W pierwszej odsłonie byliśmy świadkami potyczki, w której optyczną przewagę mieli gospodarze. W każdym razie konkretniejsi byli zawodnicy Tomasza Tułacza. Następstwem takiego obrotu wydarzeń było to, że w 32. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do siatki skierował Michał Koj. Na przerwę goście udali się z przewagą jednego gola.

W drugiej odsłonie Arkowcy dążyli do wyrównania. Nękali defensywę rywali, ale ta długo była nie do sforsowania. W końcu złamał niepołomickie mury Sebastian Milewski, oddając uderzenie sprzed pola karnego i ostatecznie mecz zakończył się remisem.

Arkę za tydzień czeka kolejny trudny mecz. Tym razem na drodze gdynian stanie Stal Rzeszów. Tymczasem Puszcza u siebie zmierzy się z Odrą Opole.