Lech wypożyczył młodzieżowego reprezentanta Polski

Żukowski w barwach Lechii Gdańsk
PressFocus Na zdjęciu: Żukowski w barwach Lechii Gdańsk

Lech Poznań poinformował o wypożyczeniu Mateusza Żukowskiego z Glasgow Rangers. Prawy obrońca trafi do mistrza Polski na zasadzie wypożyczenia, ale Kolejorz zapewnił sobie opcję wykupu.

  • Mateusz Żukowski będzie reprezentował w przyszłym sezonie barwy Lecha Poznań
  • Kolejorz zapewnił sobie opcję wykupu 20-latka z Glasgow Rangers
  • Polak ma wzmocnić rywalizację na prawej stronie defensywy mistrza Ekstraklasy

Mateusz Żukowski zawodnikiem Lecha Poznań

Lech Poznań sfinalizował swój piąty transfer do klubu w trwającym okienku. Mistrz Polski usilnie poszukiwał zawodnika mogącego obsadzić prawą stronę defensywy i wreszcie go odnalazł. Na Bułgarską zawita Mateusz Żukowski.

20-latek świetnie zna Ekstraklasę, bo opuścił ją zaledwie pół roku temu. Wtedy zmienił Lechię Gdańsk na Glasgow Rangers. Choć nabytego w Szkocji doświadczenia nikt mu nie odbierze, nie zwojował seniorskiej drużyny. Łącznie wystąpił w jej barwach trzykrotnie. Teraz wyspiarski gigant wypożyczył Polaka do Lecha. Wszystkie strony liczą na regularną grę młodzieżowego reprezentanta kraju.

Mateusz został teraz do nas wypożyczony do końca obecnego sezony, mamy też zagwarantowaną opcję wykupu – powiedział dyrektor sportowy Lecha, Tomasz Rząsa. – Nasz nowy zawodnik ma wzmocnić rywalizację na prawej obronie, gdzie będzie walczył o miejsce w składzie z Joelem Pereirą oraz Alanem Czerwińskim, który teraz jest kontuzjowany. Może jednak również grać wyżej, czyli jako skrzydłowy. Mateusz dobrze zna naszą ligę, wyjechał z niej do mocnego klubu, gdzie wzmocnił się jeszcze fizycznie. Liczymy na jego dalszy rozwój w naszym klubie – dodał Rząsa.

Sam Żukowski nie ukrywa, że jest przystosowany do gry zarówno w obronie, jak i na skrzydle.

Ja się czuję dobrze na obu pozycjach. Decyzja trenera Lecha, gdzie będę grał. W Rangers byłem ustawiany na prawej obronie. Może nie w meczach, bo tych nie było za dużo, ale szlifowany byłem jako boczny defensor i mocno pracowałem na grę w obronie. Choć oczywiście na skrzydle też czuję się dobrze. To pierwsza pozycja, na której grałem. Dlatego jestem gotowy do występów w obu miejscach – wyznał zawodnik.

Lech ma przed sobą fazę grupową Ligi Konferencji, ale musi też myśleć o odwróceniu sytuacji w lidze. Kolejorz rozegrał pięć spotkań, z których wygrał tylko jedno. Obecnie znajduje się w strefie spadkowej.

Czytaj więcej: La Liga. Rewolwerowcy rozpoczęli swój pojedynek.

Komentarze