Zaskakująca opcja dla Królewskich. To on zastąpi Benzemę?

Ostatnie doniesienia wokół Karima Benzemy sprawiły, że Real Madryt ruszył na rynek w poszukiwaniu nowego napastnika. Florian Plettenberg sugeruje, że jedną z opcji dla Królewskich może być Romelu Lukaku.

Romelu Lukaku
fot. PressFocus Na zdjęciu: Romelu Lukaku
  • Przyszłość Karima Benzemy nie została jeszcze wyjaśniona
  • Niezależnie od decyzji Francuza, na Santiago Bernabeu może zameldować się nowy napastnik
  • W grę wchodzi sensacyjne wypożyczenie Romelu Lukaku

Królewscy szukają idealnego kandydata

Pierwotny plan Realu Madryt zakładał, że latem zespołu nie wzmocni nowy napastnik, a numerem jeden w ataku na sezon 2023/2024 pozostanie Karim Benzema. Spore zamieszanie w obozie Królewskich wywołała olbrzymia oferta dla z Arabii Saudyjskiej, którą Francuz poważnie rozważa. W tej chwili wydaje się, że bliżej mu do pozostania na Santiago Bernabeu, lecz ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.

Władze hiszpańskiego giganta zmieniły pogląd na całą sprawę i rozważają ściągnięcie do ofensywy nowego zawodnika. Wiele mówi się o Roberto Firmino, choć marzeniem jest pozyskanie Harry’ego Kane’a. Florian Plettenberg zasugerował natomiast, że Real może ruszyć po Romelu Lukaku.

Belgijski napastnik kończy wypożyczenie do Interu Mediolan i latem wróci do Chelsea. Jego przyszłość w Londynie stoi pod znakiem zapytania. Co prawda, Mauricio Pochettino jest otwarty na tę współpracę, lecz The Blues nieustannie rozglądają się za nową strzelbą i pragną przekonać do przeprowadzki Victora Osimhena.

Plettenberg uważa, że w grę wchodziłoby wypożyczenie do Madrytu. Lukaku miałby zostać jakościowym rezerwowym lub następcą Benzemy, jeśli ten finalnie postanowiłby ruszyć na wschód.

Zobacz również: Marco Asensio odchodzi z Realu Madryt. Pożegnanie po latach

Komentarze