West Ham szykuje się na odejście Fabiańskiego. Następca wytypowany

Yassine Bounou
fot. PressFocus Na zdjęciu: Yassine Bounou

Łukasz Fabiański nie może być pewny swojej przyszłości w West Hamie United. Jeżeli podjęta zostanie decyzja o zakończeniu współpracy z Polakiem, wówczas nowym bramkarzem “Młotów” zostanie Yassine Bounou z Sevilli.

  • Kontrakt Łukasza Fabiańskiego wygasa 30 czerwca 2023 roku
  • Jego przyszłość w głównej mierze zależy od dyspozycji w obecnym sezonie. West Ham United już wytypował ewentualnego następcę
  • “Młoty” chcą pozyskać Yassine Bounou. Klauzula wykupu bramkarza z Sevilli wynosi 50 milionów euro

Fabiański musi ponownie udowodnić swoją wartość

W 2018 roku Łukasz Fabiański zamienił Swansea na West Ham United i od tego czasu nieprzerwanie jest numerem jeden w bramce. W obecnym sezonie udało mu się nawet wygrać rywalizację ze ściągniętym z Paris Saint-Germain Alphonsem Areolą. Władze “Młotów” są natomiast świadome zaawansowanego wieku byłego reprezentanta Polski i obawiają się o jego dalszą dyspozycję.

W trwającej kampanii Fabiański zagrał we wszystkich siedmiu spotkaniach na poziomie Premier League, a dwukrotnie udawało mu się zachować czyste konto. 37-latek w dalszym ciągu udowadnia, że stać go na występy z najwyższej półki, jednak dla West Hamu liczy się przyszłość.

Kontrakt między stronami obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku. Fabiański wciąż chciałby reprezentować barwy “Młotów”, ale kluczowa w tej kwestii będzie jego forma na przestrzeni całego sezonu. Jeżeli uda mu się ponownie udowodnić swoją wartość, wówczas podpisze nową umowę. Jeśli nie, West Ham skupi się na ściągnięciu następcy.

Włodarze wytypowali już nawet nazwisko gracza, który miałby zastąpić w bramce Fabiańskiego. Chodzi o Yassine Bounou, czyli czołowego golkipera La Ligi, który w poprzedniej kampanii aż trzynastokrotnie zachowywał czyste konto w samej lidze. Sevilla bardzo ceni sobie Marokańczyka, ale jest skłonna usiąść do rozmów. Klauzula wykupu w jego kontrakcie wynosi 50 milionów euro, jednak ta kwota może jeszcze się zmniejszyć. Bounou do stolicy Andaluzji trafił w 2019 roku w ramach wypożyczenia, a rok później został definitywnie wykupiony z Girony za 4 miliony euro.

Zobacz również: Bayern kładzie już fundamenty pod transfer gwiazdy Premier League

Komentarze