Xavi wie, kim chce zastąpić Busquetsa, ale Barca ma inny plan

Jak donosi Sique Rodriguez, Xavi Hernandez chce podpisać kontrakt z asem Realu Sociedad Martinem Zubimendim, który miałby zastąpić Sergio Busquetsa, jednak FC Barcelona wolałaby sprowadzić Rubena Nevesa.

Martin Zubimendi
IMAGO / AFLOSPORT Na zdjęciu: Martin Zubimendi
  • Barcelona szuka następcy Sergio Busquetsa, który odejdzie po sezonie
  • Władze klubu chciałyby sprowadzić Rubena Nevesa
  • Xavi wolałby jednak Martina Zubimendiego w miejsce doświadczonego Hiszpana

Zubimendi czy Neves – kto zastąpi Busquetsa?

Sergio Busquets potwierdził w zeszłym tygodniu, że opuści Barcelonę po zakończeniu sezonu, kiedy wygaśnie jego kontrakt. Hiszpan przez piętnaście lat stanowił o sile środka pola Dumy Katalonii.

FC Barcelona już rozpoczęła poszukiwania jego następcy, a Ruben Neves z Wolverhampton jest jednym z głównych kandydatów. Co więcej, ten ruch popiera też prezes klubu Joan Laporta. Jednak jak się okazuje nie jest to zawodnik, którego widziałby w swoim zespole Xavi Hernandez.

Według Sique Rodrigueza, szkoleniowiec Barcelony wolałby sprowadzić na Camp Nou asa Realu Sociedad Martina Zubimendiego. Xavi chciałby podpisać kontrakt z Hiszpanem za wszelką cenę. Jednak jego klauzula wykupu w wysokości 60 milionów euro bardzo utrudnia tę operację, szczególnie w obliczu problemów finansowych Dumy Katalonii.

Zubimendi wyrósł na jednego z najsolidniejszych pomocników w La Liga w ciągu ostatnich kilku lat i wygląda na to, że 24-latek przekonał do swoich umiejętności Xaviego.

Zobacz również: Wielki talent Barcelony przedłuży kontrakt. Gigantyczna klauzula wykupu

Komentarze