Wymiana gwiazdorów pokrzyżuje plany PSG?

Cristiano Ronaldo i Paul Pogba
Cristiano Ronaldo i Paul Pogba PressFocus

Jak zapowiedział Nasser Al-Khelaifi, Paris Saint-Germain ma zamiar być aktywne w trakcie obecnego okna transferowego. Klub miał w planach pozyskanie Paula Pogby i Cristiano Ronaldo, ale te plany pokrzyżować może wymiana tychże zawodników, która miałaby być na rękę zarówno Manchesterowi United, jak i Juventusowi.

  • Jak donosi Le10Sport, Manchester United i Juventus pracują nad wymianą zawodników: do Anglii powróciłby Cristiano Ronaldo, zaś do Turynu przeniósłby się Paul Pogba
  • Ta transakcja pokrzyżowałaby plany Paris Saint-Germain, które ma na radarze obu tych graczy

Manchester United i Juventus zorganizują wielkie powroty byłych gwiazd?

Paris Saint-Germain zapowiedziało, że w trakcie letniego okienka transferowego będzie działało aktywniej niż w poprzednich latach. Giganci Ligue 1 potwierdzili już transfer Georginio Wijnalduma, a kwestią czasu jest też ogłoszenie przenosin Gianluigiego Donnarummy oraz Achrafa Hakimiego. To jednak nie koniec. Nasser Al-Khelaifi od dawna obserwuje duet gwiazdorów, który bardzo chciałby zobaczyć na Parc des Princes.

Pierwszym z nich jest Cristiano Ronaldo. Sprowadzenie tak wielkiego nazwiska jest rozważane, odkąd PSG zerwało próby nawiązania kontaktów z Lionelem Messim. Transfer CR7 byłby sporym obciążeniem finansowym, zwłaszcza, że mówimy o 36-letnim zawodniku. Jednakże, podczas Euro 2020 Portugalczyk udowodnił, że wciąż prezentuje najwyższy poziom.

Drugim jest Paul Pogba. O transferze Francuza do stolicy mówi się od bardzo dawna. Pomocnik jest ponoć nieszczęśliwy w Manchesterze United, co wykorzystać chciałoby Paris Saint-Germain. Włodarze klubu rozumieją, że druga linia zespołu wymaga solidnych wzmocnień, a Pogba uważany jest za gracza niezwykle utalentowanego, a przy tym świetnego lidera.

Le10Sport donosi jednak, że sensacyjna wymiana zawodników może popsuć plany paryżan. Zarówno Manchester United, jak i Juventus pracują bowiem nad skomplikowaną wymianą, w ramach której dwaj wspomniani gwiazdorzy powróciliby do swoich byłych klubów. Jak donosi francuskie medium, wszystkie strony są zainteresowane taką transakcją, choć pod względem finansowym byłaby ona trudna do zaaranżowania.

Komentarze