Wyciekły warunki transferu Hevertza, długi kontrakt i ogromna suma

Kai Havertz zmienia klub, ale będzie kontynuował karierę w Premier League. Niemiecki pomocnik zamieni Chelsea na Arsenal, a dziennikarz Florian Plettenberg przekazał informacje o warunkach transakcji.

Kai Havertz
Obserwuj nas w
fot. Imago / Sven Simon Na zdjęciu: Kai Havertz
  • Kai Havertz podbijanie Premier League będzie kontynuował nie w Chelsea, w Arsenalu
  • Niemiecki pomocnik ma kosztować 75 milionów euro sterników Kanonierów
  • Zawodnik ma związać się z ekipą z Emirates Stadium kontraktem na pięć sezonów

Arsenal finalizuje transfer Havertza

Kai Havertz po kilku latach spędzonych w Chelsea wkrótce podejmie nowe wyzwanie. W każdym razie 24-latek wciąż ma kontynuować karierę w lidze angielskiej.

Dziennikarz Florian Plettenberg prekazał, że wraz z premiami suma transferu z udziałem Havertza wyniesie 75 milionów euro. Zawodnik trafi do Arsenalu, podpisując z tym klubem kontrakt do 2028 roku.

Tajemnicą poliszynela jest, że pomocnik zdecydował się na przeprowadzkę do ekipy z Emirates Stadium między innymi ze względu na Mikela Artetę. Niemiec bardzo chciał trafić do drużyny dowodzonej przez Hiszpana.

Havertz do Chelsea trafił we wrzśniu 2020 roku z Bayeru Leverkusen. Przez trzy sezony spędzone w szeregach The Blues rozegrał łącznie 139 spotkań. Zdobył w nich 32 bramki, notując też 15 asyst. Umowa między stronami zostałą zawarta do 2025 roku.

Czytaj więcej: Trwają testy medyczne Havertza. Hitowa przeprowadzka o krok

Komentarze