Czwarty transfer Wisły blisko. Stoper z doświadczeniem w La Lidze na testach

Joao Felix oraz Tachi w 2020 roku
PressFocus Na zdjęciu: Joao Felix oraz Tachi w 2020 roku

Wisła Kraków poinformowała, że niebawem testy przed dołączeniem do drużyny rozpocznie Alberto Rodriguez Baro. To środkowy obrońca, który rozegrał 23 spotkania na poziomie La Ligi.

  • Wisła Kraków nie próżnuje. Po zakontraktowaniu trzech nowych graczy, niebawem zwiążą się z czwartym
  • Biała Gwiazda poinformowała, że niebawem testy w klubie zacznie Alberto Rodriguez Baro
  • To 25-letni środkowy obrońca, który w La Lidze reprezentował barwy Deportivo Alaves

Hiszpański stoper blisko Białej Gwiazdy

Wisła Kraków nie zwalnia tempa. W klubie zdają sobie sprawę z konieczności wzmocnień przed rundą wiosenną, jeśli zespół rzeczywiście ma powalczyć o awans z Fortuna 1 Ligi.

Już wcześniej Biała Gwiazda zdołała zakontraktować w zimowym oknie transferowym trzech piłkarzy. Mowa tu o Igorze Sapale, Alexie Muli oraz Davidzie Junce. Wszystko wskazuje na to, że do dwóch wymienionych Hiszpanów niebawem dołączy kolejny.

Klub poinformował bowiem, że niebawem swoje testy w drużynie rozpocznie Alberto Rodriguez Baro.

25-latek, znany jako Tachi, ma interesujące CV. Jest wychowankiem Getafe, ale szybko trafił do akademii Atletico Madryt. Tam nie zdołał zawojować pierwszej drużyny, ale rozegrał aż 12 spotkań w Młodzieżowej Lidze Mistrzów. Z Rojiblancos trafił do Deportivo Alaves. To właśnie w baskijskiej ekipie rozegrał swoje jedyne mecze na poziomie La Ligi. Łącznie uzbierało się ich 23. Po wygaśnięciu jego kontraktu w sierpniu ubiegłego roku, Tachi pozostaje bezrobotny.

Ten transfer to w dużej mierze dzieło Kiko Ramireza. To on stał, choćby, za sprowadzeniem do Ekstraklasy Jesusa Imaza, Carlitosa czy Iviego Lopeza. Niebawem przekonamy się, czy Tachi dołączy do grona Hiszpanów występujących z powodzeniem w Polsce.

Zobacz też: Cracovia kupi skrzydłowego. Błyszczał w Fortuna 1 Lidze.

Komentarze