Wirtz skomentował możliwy transfer do FC Barcelony

Florian Wirtz, który w ostatnich tygodniach jest łączony z transferem do FC Barcelony odniósł się do medialnych spekulacji. Pomocnik Bayeru Leverkusen przyznał, że nic nie wie na temat zainteresowania jego osobą ze strony Dumy Katalonii.

Florian Wirtz
PressFocus Na zdjęciu: Florian Wirtz
  • Wirtz jest łączony z FC Barceloną
  • Do medialnych spekulacji odniósł się sam zainteresowany
  • Zawodnik Bayeru przyznał, że nie myśli o swojej przyszłości

Wirtz skupia się na grze dla Bayeru Leverkusen

FC Barcelona nie może sobie pozwolić na duże wydatki w nadchodzącym letnim okienku transferowym, biorąc pod uwagę ich sytuację ekonomiczną. Odejścia będą kluczowe w lecie, dlatego klub nadal szuka wolnych zawodników lub graczy, którzy mogą przyjść za niewielką cenę.

Dlatego Wirtz, którego kontrakt z Bayerem Leverkusen wygasa w czerwcu 2027 miałby być potencjalnym wzmocnieniem Dumy Katalonii dopiero latem przyszłego roku. Natomiast hiszpański klub miał już kontaktować się z otoczeniem zawodnika, aby pomówić o ewentualnym ruchu planowanym na lipiec 2024 roku.

Tym doniesieniom zaprzeczył jednak sam zawodnik. – Nie słyszałem nic od taty o Barcelonie. Chcę dobrze spisywać się w Leverkusen. Nie wybiegam w przyszłość – przyznał Wirtz w jednym z wywiadów.

Młody pomocnik strzelił siedem goli i zanotował dziesięć asyst w 24 ligowych występach w zeszłym sezonie. Jednak później opuścił aż 31 meczów w ciągu 265 dni z powodu zerwania więzadła krzyżowego pod koniec poprzedniej kampanii.

Zobacz również: Przełom w sprawie kontraktu dla Pavarda. “Bardzo się zmienił”

Komentarze