West Ham finalizuje transfer reprezentanta Włoch

Gianluca Scamacca
fot. PressFocus Na zdjęciu: Gianluca Scamacca

Gianluca Scamacca podpisze pięcioletni kontrakt z West Ham United z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Napastnik ma jeszcze w poniedziałek pojawić się w Londynie. Tymczasem we wtorek mają zostać przeprowadzone testy medyczne przed finalizacją transakcji.

  • Gianluca Scamacca zamienia Serie A na Premier League
  • Włoski napastnik zasili szeregi West Hamu United
  • 23-latek dołączy do stołeczbego klubu za 36 milionów euro plus sześć milionów euro w formie bonusów

Scamacca zostanie zawodnikiem klubu Premier League

Gianluca Scamacca od dłuższego czasu łączony był ze zmianą barw klubowych. Jeszcze niedawno zawodnik był przymierzany do gry w PSG. Ostatecznie jednak strony nie potrafiły się porozumieć, więc West Ham United włączył się do gry o podpis zawodnika pod kontraktem.

Klub z Londynu według informacji Sky Sports ma pozyskać piłkarza za 36 milionów euro plus sześć milionów euro w formie bonusów. Scamacca ma związać się z przedstawicielem Premier League kontraktem do końca czerwca 2027 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Zobacz także:

Reprezentant Włoch ma za sobą sezon, w którym w 36 spotkaniach Serie A strzelił 16 goli. Scamacca w ekipie z Londynu ma zostać czwartym nowym zawodnikiem przed startem nowej kampanii. Wcześniej szeregi stołecznego teamu zasilili: Nayef Aguerda, Alphonso Areola, czy Flynn Downes.

West Ham nowy sezon zacznie już w pierwszy weekend sierpnia. Pierwszy rywalem Młotów w lidze angielskiej będzie Man City. Spotkanie odbędzie się 7 sierpnia o 17:30.

Czytaj więcej: Scamacca nie zagrał w sparingu. Transfer do PSG coraz bliżej?

Komentarze