17-letni talent z Brazylii na radarze Barcelony

FC Barcelona
PressFocus Na zdjęciu: FC Barcelona

Dyrektor Barcelony Mateu Alemany spotkał się kilka dni temu z Deco, aby omówić strategię klubu w odniesieniu do rynku południowoamerykańskiego. Wkrótce po tym pojawiły się doniesienia mediów, że jednym z nazwisk omawianych podczas spotkania był napastnik Athletico Paranaense Vitor Roque.

  • Barcelona szuka młodych talentów w Ameryce Południowej
  • Na liście życzeń Dumy Katalonii znalazł się Vitor Roque
  • Transfer może kosztować Barcę około 30 mln euro

Vitor Roque może trafić do Barcelony

17-letni środkowy napastnik robi furorę dzięki swoim występom w brazylijskim Athletico Paranaense w ostatniego roku. W 36 meczach Vitor Roque zdobył siedem bramek i zanotował trzy asysty, pomagając klubowi awansować do finału Copa Libertadores w zeszłym roku.

Obecnie młodzieniec reprezentuje Brazylię na Mistrzostwach Ameryki Południowej U-20 w Kolumbii, gdzie w dwóch meczach zdobył trzy bramki. FC Barcelona, która ma swoich wysłanników na tym turnieju otrzymuje bardzo pochlebne opinie o Roque, donosi kataloński SPORT.

Vitor Roque może grać jako typowa dziewiątka, ale również świetnie czuje się na skrzydle. To, co jednak przyciąga uwagę to znakomite umiejętności taktyczne Brazylijczyka w tak młodym wieku.

Co ciekawe, Barcelona jest przekonana, że Vitor Roque jest o wiele bardziej kompletnym napastnikiem i może pochwalić się większym potencjałem niż inny brazylijski cudowny dzieciak Endrick, który niedawno zdecydował się dołączyć do Realu Madryt.

Olkiewicz w środę #48. Więcej niż 100 dni spokoju
Cezary Kulesza (P), Fernando Santos (C) i Łukasz Wachowski (L)

Cezary Kulesza w końcówce ubiegłego roku wyglądał na człowieka, który najchętniej wyszedłby przed kamery wszystkich możliwych mediów i wygłosił króciutki komunikat: dajcie mi wszyscy święty spokój. Biorąc pod uwagę dynamikę zdarzeń z ostatnich trzech tygodni, śmiem twierdzić, że ostatni miesiąc to przede wszystkim walka właśnie o ten święty spokój – spokój, który bez wątpienia gwarantuje

Czytaj dalej…

Duma Katalonii była zainteresowana Endrickiem, ale ostatecznie nie zdecydowała się na ten ruch ze względu na wysokie koszty transferu, a także fakt, że wierzą, że Vitor Roque może być jeszcze lepszym rozwiązaniem dla klubu. Ponadto uważa się, że 17-letni napastnik będzie naciskał na podpisanie kontraktu z blaugraną.

Athletico Paranaense ze swojej strony zażąda opłaty w wysokości około 30 milionów euro za swój młody talent, ale byłby skłonny zaakceptować płatność w trzech ratach rozłożonych na trzy sezony, co znacznie ułatwiłoby operację Barcelonie. Vitor Roque w przyszłym miesiącu skończy 18 lat i latem będzie mógł przenieść się do Europy.

Zobacz również: Real Sociedad osłabiony przed meczem z Barceloną

Komentarze