Tuchel o Sterlingu: ma wielki wpływ na angielski futbol

Raheem Sterling
Pressfocus Na zdjęciu: Raheem Sterling

Raheem Sterling jest pierwszym transferem Chelsea FC tego lata. Menedżer The Blues, Thomas Tuchel ma duże oczekiwania wobec nowego podopiecznego.

  • Thomas Tuchel uważa Raheema Sterlinga za jednego z najważniejszych piłkarzy w angielskim futbolu
  • Niemiec ceni jakość, doświadczenie i styl gry nowego podopiecznego
  • Tuchel wierzy również, że Sterling będzie wzorem dla londyńskiej młodzieży

Sterling opuścił City po siedmiu latach

Raheem Sterling bardzo dobrze spisywał się w sezonie 2021/2022 w barwach Manchester City. We wszystkich rozgrywkach, atakujący reprezentacji Anglii rozegrał 47 meczów, w których strzelił 17 goli i zaliczył 9 asyst. 27-latek nie był jednak z zadowolony z liczby minuty, które pozwalał mu spędzać na boisku Pep Guardiola, stąd też zdecydował się po siedmiu latach opuścić Etihad Stadium.

Z Chelsea FC, mający jamajskie korzenie napastnik podpisał pięcioletni kontrakt, a kosztował The Blues 56 mln euro. Z transferu Sterlinga bardzo ucieszony jest menedżer Thomas Tuchel, który w poprzednim sezonie na lewym ataku miał do dyspozycji Calluma Hudson-Odoi i Christiana Pulisica, ale żaden z nich nie grał na miarę jego oczekiwań. Ze Sterlingiem ma być inaczej.

Przeczytaj również: Sterling blisko nowego klubu, prezentacja w Los Angeles

Punkt odniesienia w Premier League

Mam nadzieję, że ukształtuje nasz zespół, po prostu będąc tym, kim jest na co dzień – przyznał niemiecki szkoleniowiec. – Dla mnie jest graczem, który miał ogromny wpływ na angielski futbol w ostatnich latach. W dodatku, jest teraz w idealnym wieku, aby brać odpowiedzialność za swoją grę i być wzorem dla młodszych piłkarzy.

Będzie dla nas ogromnym atutem. Biorąc pod uwagę wiek, styl gry, intensywność to gracz wybitny. Był punktem odniesienia w Premier League i ma dokładnie te cechy, których potrzebujemy – dodał.

Przeczytaj również: Sterling zaczyna testy, gigant finalizuje big deal

Komentarze