Tuchel mógł trafić do Bayernu Monachium

Thomas Tuchel
PressFocus Na zdjęciu: Thomas Tuchel

Niemiecki Bild donosi, że w 2018 roku Hasan Salihamidzić odbył tajne spotkanie z Thomasem Tuchelem w celu zatrudnienia go w roli trenera. Ostatecznie jednak Niemic trafił do Paris Saint-Germain, a na Allianz Arena zameldował się Niko Kovac.

  • Thomas Tuchel miał spotkać się z Hasanem Salihamidziciem w 2018 roku
  • Ówczesny dyrektor sportowy Bayernu Monachium chciał, by Niemiec objął drużynę po Juppie Heynckesie
  • Ostatecznie jednak Tuchel trafił do Paris Saint-Germain, a Bawarczycy postawili na Niko Kovaca

Tuchel mógł budować potęgę Bayernu Monachium

Thomas Tuchel powszechnie uważany jest za jednego z najlepszych szkoleniowców swojego pokolenia. Jego największym osiągnięciem jest przeprowadzenie transformacji zespołu Chelsea, w efekcie której The Blues sięgnęli po Ligę Mistrzów. Reporter niemieckiego Bilda przekonuje jednak, że 48-latek mógł pozostać w swojej ojczyźnie.

Christian Falk ujawnił, że w lutym 2018 roku odbyło się tajne spotkanie ówczesnego dyrektora sportowego Bayernu Monachium, Hasana Salihamidzicia, z Thomasem Tuchelem. Szkoleniowiec od lipca 2017 roku pozostawał bezrobotny, po tym, jak pożegnała się z nim Borussia Dortmund. Salihamidzić cenił warsztat swego rozmówcy, spędzili trzy godziny na planowaniu przyszłości szkoleniowca w stolicy Bawarii.

Dyrektor sportowy oraz Karl-Heinz Rummenigge – dyrektor generalny – byli entuzjastycznie nastawieni do tego rozwiązania. Sprawie głowę ukręcił jednak sam prezydent, Uli Hoeness. Ten kontynuował namawianie Juppa Heynckesa do pozostania na swym stanowisku. Gdy okazało się, że wiekowy trener nie dał się przekonać i opuścił rekordowych mistrzów Niemiec latem 2018 roku, Tuchel był już szkoleniowcem Paris Saint-Germain.

Bayern zatrudnił wówczas Niko Kovaca, który to wybór trudno z perspektywy czasu uznać za udany. Chorwat doprowadził jednak właścicieli do dania szansy Hansiemu Flickowi. Jak wiemy, ten święcił w Bawarii wielkie triumfy, w tym sięgnął po potrójną koronę.

Tuchel jest trenerem seniorskich drużyn od 2009 roku. Może pochwalić się wygraniem dziewięciu trofeów, z czego najwięcej – aż sześć – jako trener Paris Saint-Germain.

Leicester
Chelsea
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 20. listopada 2021 13:26.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Zobacz również: Chelsea gotowa opłacić klauzulę za perełkę Barcelony.

Komentarze