Henrikh Mkhitaryan
Henrikh Mkhitaryan fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Raiola pracuje nad wymianą między Arsenalem i Romą

Mino Raiola, menedżer Henrika Mkhitaryana i Justina Kluiverta pracuje nad wymianą obu zespołów. Ormianim miałby pozostać na stałe w drużynie Romy, natomiast Holender przenieść się na zasadzie definitywnego transferu do Arsenalu – informuje La Gazzetta dello Sport.

Czytaj dalej…

Zdaniem włoskiego dziennika, w tym tygodniu odbyły się rozmowy przedstawicieli obu klubów w sprawie proponowanej wymiany. Pośredniczył w nich znany agent piłkarski Mino Raiola, który reprezentuje interesy obu zawodników.

La Gazzetta dello Sport informuje, że Roma za definitywny transfer Mkhitaryana, który obecnie przebywa na Stadio Olimpico na zasadzie wypożyczenia, miałaby zapłacić 12-14 milionów euro. Z kolei Arsenal za sprowadzenie Kluiverta wyłożyłby 35-40 milionów euro. Cała kwota nie trafiłaby jednak na konto Romy, bowiem 10 procent od kolejnego transferu 21-letniego zawodnika zagwarantowany ma jego były klub Ajax Amsterdam.

31-letni Mkhitaryan do Romy trafił na początku września ubiegłego roku na zasadzie wypożyczenia, bez opcji definitywnego transferu. W obecnym sezonie rozegrał do tej pory 20 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając sześć bramek.

Z kolei Kluivert jest zawodnikiem włoskiego klubu od lipca 2018 roku, kiedy trafił do niego za 17,25 miliona euro. Od tamtej pory Holender rozegrał w barwach Romy 62 spotkania, zdobywając dziewięć goli.

Komentarze