Ben White zasili szeregi Arsenalu

Ben White
Ben White Pressfocus

Ben White zgodził się na warunki kontraktu przedstawionego przez władze Arsenalu i lada moment zmieni barwy klubowe. Władze Brighton mogą mieć powody do dumy, ponieważ sprzedając młodego obrońcę dobili właśnie największego transferu w historii klubu.

  • Ben White zostanie graczem Arsenalu
  • Rozmowy pomiędzy Kanonierami i Mewami trwały długo, ponieważ kością niezgody była ostateczna kwota za usługi 23-latka
  • Brighton sprzedając swojego defensora, wygenerowało najwyższy transfer w historii klubu

Ben White solidnym wzmocnieniem defensywy Arsenalu

Ben White ma za sobą świetny sezon na boiskach Premier League. Łącznie wystąpił w 39 spotkaniach, natomiast 12 z nich Mewy kończyły z czystym kontem. Taki rezultat przy ekipie, która walczyła o utrzymanie to całkiem solidne liczby. Wyczyny 23-letniego obrońcy nie mogły pozostać niezauważone.

O tym, że Kanonierzy próbują zakontraktować utalentowanego Anglika mówiło się już od kilku tygodni. Teraz wszystko wskazuje na to, że saga transferowa z udziałem White’a powoli dobiega końca. Arsenal doszedł do porozumienia z Brighton i wykupił usługi młodego Anglika za 50 mln funtów.

W konsekwencji do klubowej kasy Brighton wpłynie wielka kasa. Dotychczas nie padły żadne konkrety w kwestii długości umowy, ale nieoficjalnie twierdzi się, że będzie to pięcioletni kontrakt. Co ciekawe, dla Brighton jest to najwyższa kwota otrzymana za sprzedaż własnego zawodnika. Dotychczas miano najdroższego piłkarza w drużynie nosił Anthony Knockaert, który niedawno przeszedł do Fulham za 12 mln funtów.

Przeczytaj również: Jules Kounde coraz bliżej Premier League

Komentarze