Jules Kounde coraz bliżej Premier League

Jules Kounde
Jules Kounde Pressfocus

Jules Kounde znalazł się na radarze Chelsea Londyn. Francuski stoper od dłuższego czasu przyciągał uwagę europejskich gigantów. Według Fabrizio Romano angielska drużyna prowadzi zaawansowane rozmowy z Sevillą i przedstawiła też swoją pierwszą ofertę transferową.

  • Jules Kounde zadeklarował swoją gotowość do opuszczenia Sevilli
  • Francuski obrońca jest łączony z Chelsea Londyn, która skontaktowała się też z aktualnym pracodawcą zawodnika
  • The Blues są skłonni przy całej transakcji poświęcić Kurta Zoume, jako dodatek do kwoty transferowej

Jules Kounde trafi do Chelsea?

Jules Kounde wystąpił łącznie w 49 meczach w poprzednim sezonie w barwach Sevilli, notując przy tym cztery gole i asystę. Pomimo małego wzrostu 22-latek świetnie sprawdza się w zadaniach defensywnych oraz potrafi też zapoczątkować niebezpieczny kontratak, który w przypadku odpowiedniej reakcji może przynieść wiele korzyści.

Właśnie tego potrzebuje Thomas Tuchel. Niemiec lubi grać ofensywnie, z kolei nie jest zwolennikiem Kurta Zoumy. Trener stawiał dotychczas na Rudigera oraz Thiago Silvę, czasem dając też parę szans Christensenowi. Natomiast Kurt Zouma od dawna był odstawiony na boczny tor, przez co przedstawiciele Chelsea wpadli na pewien pomysł.

Thiago Silva nie jest już w stanie grać całego sezonu na pełnych obrotach, a Rudiger powoli wkracza na najwyższy poziom własnych możliwości. Stąd też w klubie pojawiła się myśl, aby postarać się ściągnąć młodego obrońcę. Wybór padł na Kounde i wszystko wskazuje na to, że cała operacja zaczyna nabierać coraz więcej barw.

Padła pierwsza oferta ze strony The Blues

W środę nastąpił przełomowy moment w negocjacjach na linii Chelsea – Sevilla. Oba kluby prowadzą teraz zaawansowane rozmowy w sprawie transferu Kounde. Kilka szczegółów zdradził Fabrizio Romano, podając że The Blues są skłonni zapłacić za usługi 22-latka około 35 mln euro i dołączyć do transakcji wspomnianego wcześniej Zoume.

Sytuacja jest dynamiczna, więc niewykluczone jest, że Sevilla zacznie grać na zwłokę, po to żeby wymusić nieco lepsze pieniądze. Aktualnie portal “Transfermarkt” wycenia Julesa Kounde na 60 mln euro, co sprawia, że ostateczna kwota może nieznacznie wzrosnąć.

Przeczytaj również: Boateng zagra w Lidze Mistrzów? Niemiec negocjuje transfer

Komentarze