Lucas Paqueta
Lucas Paqueta fot. Grzegorz Wajda

Kluby z Hiszpanii zainteresowane Paquetą

Przedstawiciele Milanu cały czas poszukują kupca na Lucasa Paquetę. Jak informuje Corriere dello Sport, obok Olympique Lyon, zainteresowanie Brazylijczykiem wykazują dwa hiszpańskie kluby – Real Betis i Valencia.

Czytaj dalej…

Rossoneri są zdecydowani na sprzedaż 23-letniego zawodnika, który nie spełnił na San Siro pokładanych w nim nadziei. Włoski klub jest gotowy rozstać się z Paquetą pod warunkiem otrzymania za niego 23 milionów euro. To kwota o 15 milionów euro niższa od tej, którą włoski klub wyłożył za niego. To tylko potwierdza determinację ze strony kierownictwa mediolańskiej ekipy.

W ostatnich dniach najwięcej mówiło się o możliwych przenosinach Brazylijczyka do Olympique Lyon, ale francuski klub na razie nie wystosował w tej sprawie formalnej oferty.

Paqueta na celowniku Realu Betis i Valencii

To jednak nie jedyny klub, który chętnie widziałby zawodnika w szeregach swojego zespołu. Według doniesień Corriere dello Sport, piłkarzem interesują się także przedstawiciele Realu Betis i Valencii, ale w ich przypadku problemem mogą być koszty transferu.

Paqueta przeniósł się do Milanu w styczniu 2019 roku za ponad 38 milionów euro, ale jego transfer okazał się niewypałem. Brazylijczyk co prawda rozegrał do tej pory 37 spotkań w Serie A, zdobywając jednego gola, ale jego dotychczasowe występy pozostawiały wiele do życzenia. Do tego stopnia, że Rossoneri są zdecydowani na definitywne pożegnanie się z nim i w ostatnim czasie zintensyfikowali poszukiwania dla niego nowego klubu, mając nadzieję na finalizację transferu jeszcze przed zamknięciem okna transferowego.

Komentarze