Thomas Lemar
Thomas Lemar fot. Anton Denisov/Sputnik/ Hepta /Sport Pictures

Francuz z Atletico na celowniku Bayernu

Coraz mniej czasu na wzmocnienie, a przede wszystkim poszerzenie kadry swojego zespołu mają przedstawiciele Bayernu Monachium. Jednym z celów klubu ma być sprowadzenie zawodnika, który wzmocniłby siłę ofensywę drużyny i zwiększył pole manewru trenerowi Hansiemu Flickowi. Jak informuje Sport Bild, poważnym kandydatem jest Thomas Lemar, skrzydłowy Atletico Madryt.

Czytaj dalej…

24-letni Francuz w zespole Bayernu miałby pełnić podobną rolę do tej, którą w poprzednim sezonie pełnił Ivan Perisic. Chorwat po zakończeniu rozgrywek wrócił do Interu Mediolan, z którego był tylko wypożyczony.

Na podobnej zasadzie do Monachium miałby trafić Lemar, który nie zdołał spełnić pokładanych w nim nadziei od czasu dołączenia do Atletico Madryt w 2018 roku. Wówczas hiszpański klub wyłożył za niego 70 milionów euro.

Francuz nie może liczyć na regularne występy w drużynie prowadzonej przez Diego Simeone i Atletico z pewnością rozważyłoby każdą ofertę za niego. Niewykluczone, że ta wkrótce napłynie z Monachium, gdzie z uwagi na liczne grono francuskich piłkarzy, Lemar nie powinien mieć problemów z aklimatyzacją. Ważnym atutem zawodnika jest jego wszechstronność, na co zwraca uwagę trener Bayernu.

22-krotny reprezentant Francji od czasu dołączenia do Atletico Madryt rozegrał w jego barwach 54 mecze w La Liga, zdobywając tylko dwa gole.

Komentarze