Francuz nadal priorytetem Conte

Piłkarze Interu Mediolan
Piłkarze Interu Mediolan fot. Grzegorz Wajda

We wtorek wyjaśniła się najbliższa przyszłość Antonio Conte, który w nadchodzącym sezonie nadal będzie prowadził drużynę Interu Mediolan. Decyzja o kontynuowaniu współpracy zapadła podczas spotkania, w którym udział wzięły najważniejsze osoby w klubie.

Czytaj dalej…

Conte po zakończeniu sezonu nie ukrywał wątpliwości w kwestii kontynuowania pracy z zespołem Nerazzurrich. Doświadczony szkoleniowiec miał obawiać się, że nie otrzyma od klubów odpowiednich środków na niezbędne jego zdaniem wzmocnienia drużyny przed nowym sezonem.

Z tego powodu we wtorek doszło do spotkania, w którym obok Conte udział wzięli: prezydent klubu Steven Zhang oraz dyrektorzy Giuseppe Marotta i Piero Ausilio. Jedną z kwestii, która była omawiana, były wzmocnienia drużyny.

Conte chce, Tottenham nie

Jak informuje RMC Sport, priorytetem Conte pozostaje sprowadzenie pomocnika Tottenhamu Hotspur Tanguy’a Ndombele. Francuz, który do klubu Premier League dołączył latem ubiegłego roku za 60 milionów euro z Olympique Lyon, ostatniego sezonu nie mógł zaliczyć do udanych i podobno poważnie rozważał opuszczenie klubu.

Chętnie do swojego zespołu sprowadziłby go Conte i miało już nawet dojść do pierwszych rozmów w tej sprawie między przedstawicielami obu klubów. Tottenham pozostaje jednak przy swoim stanowisku, upierając się, że nie jest zainteresowany sprzedażą 23-letniego piłkarza, który w ostatnim sezonie rozegrał 29 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając dwie bramki i dokładając do tego cztery asysty.

Komentarze