Daniel Sturridge wrócił do futbolu po dwóch latach

Daniel Sturridge
Daniel Sturridge Pressfocus

Były już napastnik Liverpoolu czy reprezentacji Anglii, Daniel Sturridge znalazł właśnie nowy klub. Piłkarz pozostawał bezrobotny od dwóch lat. Tymczasem podpisał kontrakt z australijskim Perth Glory.

  • Daniel Sturridge znalazł nowy klub po dwóch latach przerwy
  • Anglik wznowi karierę w australijskim Perth Glory

Daniel Sturridge będzie kontynuował karierę w Australii

Daniel Sturridge od sierpnia zaczął trenować z RCD Mallorca. Klub z Hiszpanii mógł zakontraktować zawodnika dopiero zimą, jednak 32-latek chciał jak najszybciej wrócić do regularnej gry na boiskach. Klub z La Liga nie był w stanie tego zagwarantować, ponieważ na tamten moment miał już w kadrze trzech innych piłkarzy z poza granic Unii Europejskiej.

Natomiast pomocną dłoń do Anglika wyciągnął prezes Perth Glory. Co więcej trener drużyny oraz jego współpracownicy nie widzieli żadnych przeszkód, aby Sturridge zasilił ich szeregi. Piłkarz podpisał półroczny kontrakt z opcją przedłużenia o rok. Według angielskich mediów na stole pojawiło się wiele lepszych ofert, ale na ostateczną decyzję samego zainteresowanego miał wpływ ważny detal. W Perth Glory są byli koledzy snajpera jeszcze za czasów gry dla Liverpoolu.

Co ciekawe 32-latek na swoim koncie ma dwa złote medale Ligi Mistrzów, mistrzostwo Premier League oraz jest dwukrotnym zdobywcą pucharu Anglii.

Przeczytaj również: Donny van de Beek prosił o wypożyczenie przed startem sezonu

Komentarze