Czerwone Diabły sięgną po piłkarza Milanu?

Hakan Calhanoglu
Hakan Calhanoglu fot. Pier Marco Tacca / Anadolu Agency/ Sport Pict

Hakan Calhanoglu jest aktualnie jednym z kluczowych zawodników prowadzonego przez Stefano Pioliego Milanu. Aktualna umowa reprezentanta Turcji obowiązuje tylko do czerwca 2021 roku, a obie strony w dalszym ciągu nie osiągnęły porozumienia w sprawie jej przedłużenia. Niepewną sytuację 26-letniego piłkarza mogą wykorzystać inne kluby. Jak informuje Tuttosport, Calhanoglu znalazł się na celowniku Manchesteru United.

Czytaj dalej…

Calhanoglu piłkarzem Milanu jest od lipca 2017 roku, kiedy dołączył do niego za ponad 23 miliony euro z Bayeru Leverkusen. Od tamtej pory piłkarz rozegrał w barwach mediolańskiego zespołu 137 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając 27 bramek i dokładając do tego 40 asyst.

Jeszcze kilka miesięcy temu piłkarz był łączony z opuszczeniem drużyny, co miało nastąpić podczas ostatniego okna transferowego. Calhanoglu również poważnie to rozważał, ale wszystko zmieniła druga połowa ostatniego sezonu, w której trakcie Turek stał się jednym z kluczowych zawodników Rossonerich.

AC Milan chciałby przedłużyć z nim kontrakt, ale na razie nie udało się sfinalizować rozmów w tej sprawie. Na przeszkodzie stanęły oczekiwania finansowe piłkarza. Jak informuje Tuttosport, agent 26-letniego zawodnika oczekuje dla swojego zawodnika wynagrodzenia w wysokości 6,5-7 milionów euro rocznie, co sprawiłoby, że stałby się jednym z najlepiej opłacanych zawodników w zespole, obok Zlatana Ibrahimovicia i Gianluigiego Donnarummy. Milan na taką ofertę nie może sobie jednak pozwolić.

Calhanoglu trafi na Old Trafford?

Według informacji Tuttosport zainteresowanie piłkarzem wyrażają przedstawiciele Manchesteru United, którzy w przypadku przeciągających się rozmów Calhanoglu z Milanem, będą mogli podjąć próbę jego sprowadzenia już podczas styczniowego okna transferowego.

Rossoneri będą wówczas postawieni pod ścianą, bowiem jeżeli nie uzyskają porozumienia z samym piłkarzem lub Manchesterem United, Calhanoglu będzie mógł odejść z klubu za darmo po zakończeniu sezonu.

Komentarze