Transfer Enzo Fernandeza może mieć wpływ na wycenę innej młodej gwiazdy

Jude Bellingham
PressFocus Na zdjęciu: Jude Bellingham

Christian Falk uważa, że przeprowadzka Enzo Fernandeza za 120 mln euro do Chelsea to bardzo dobra wiadomość dla… Borussii Dortmund. Niemiecki klub będzie mógł teraz wywindować cenę za Jude’a Bellinghama.

  • Enzo Fernandez za 120 mln euro przeszedł do Chelsea
  • Argentyńczyk jest porównywany do Jude’a Bellinghama
  • Borussia oczekuje za 19-latka minimum 120 mln euro

Ile będzie kosztował Jude Bellingham?

Według Christiana Falka, rekordowy transfer Enzo Fernandeza do Chelsea może mieć wielki wpływ na transakcję z udziałem Jude’a Bellinghama. Borussia Dortmund ma teraz punkt odniesienia i planuje zażądać za kartę zawodniczą swojego gwiazdora przynajmniej tyle, za ile Argentyńczyk wzmocnił szeregi The Blues.

Przypomnijmy, że Benfica Lizbona na sprzedaży mistrza świata zarobiła około 120 milionów euro. Tak więc kluby zainteresowane sprowadzeniem Jude’a Bellinghama muszą liczyć się z wydatkiem minimum 120 milionów euro lub więcej. Sytuację Anglika od dawna obserwują włodarze Liverpoolu oraz Realu Madryt.

Władze BVB cały czas starają się namówić byłego zawodnika Birmingham City do przedłużenia kontraktu i pozostania na Singal Iduna Park. Perspektywiczny piłkarz nie ma zamiaru jednak zostawać w Niemczech i chce zrobić kolejny krok w swojej karierze, jakim na pewno byłyby przenosiny do Premier League lub La Ligi.

Jude Bellingham w 24 meczach trwających rozgrywek zdobył 10 bramek i zaliczył 4 asysty. Portal “Transfermarkt” szacuje wartość 19-latka na 110 milionów euro.

  • Czytaj więcej:
Bellingham zareagował na ofertę Borussii Dortmund
Jude Bellingham

Borussia Dortmund stara się za wszelką cenę zatrzymać w swoich szeregach Jude Bellinghama. Reprezentant Anglii jest nastawiony na odejście, dlatego odrzucił rekordową propozycję przedłużenia kontraktu – donosi portal Relevo.com. Europejscy giganci pracują nad przechwyceniem reprezentanta Anglii w trakcie letniego okienka Borussia Dortmund nie daje za wygraną i próbuje namówić swoją gwiazdę do przedłużenia umowy Jude

Czytaj dalej…

Komentarze