Tottenham rozwiązał kontrakt ze swoim zawodnikiem

Serge Aurier
PressFocus Na zdjęciu: Serge Aurier

Tottenham poinformował o rozwiązaniu kontraktu z Serge’em Aurierem. Iworyjczyk miał umowę ze Spurs obowiązującą do lipca 2022 roku, a teraz został wolnym zawodnikiem, który może na własną rękę znaleźć nowy klub.

  • Tottenham we wtorek zapewnił sobie usługi prawego obrońcy, Emersona Royala
  • Wieczorem Koguty poinformowały o rozwiązaniu kontraktu z rywalem Emersona do gry, Serge’em Aurierem
  • Iworyjczyk będzie teraz poszukiwał nowego pracodawcy

Tottenham rozwiązał kontrakt z Aurierem

Tottenham na kilkanaście minut przed zamknięciem okna transferowego poinformował, że rozwiązał kontrakt z Serge’em Aurierem. Iworyjczyk miał umowę z Kogutami obowiązującą do lipca 2022 roku, ale zdecydował się na przyjęcie propozycji obustronnego jej rozwiązania.

Na tę decyzję z pewnością miało wpływ przybycie do zespołu Spurs Emersona Royala. Koguty wykupiły prawego obrońcę, płacąc Barcelonie 25 milionów euro. W kadrze Tottenhamu zrobiło się nagle zbyt wielu zawodników na tę pozycję, dlatego trzeba było podjąć decyzję o rozwiązaniu kontraktu z Aurierem.

Bardzo podobał mi się mój czas w Spurs i chcę podziękować klubowi oraz fanom. Poczułem jednak, że to dla mnie odpowiedni moment, by podjąć nowe wyzwanie – powiedział 28-latek po ogłoszeniu decyzji.

Przyszłość kapitana reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej nie jest obecnie znana. Wcześniej łączono go z Realem Betis czy Milanem, ale oba te kluby odnalazły już na rynku nowych prawych defensorów. Najbardziej prawdopodobny wydaje się powrót Auriera do Ligue 1, gdzie w 2017 roku wypatrzyli go skauci Tottenhamu.

Iworyjczyk rozegrał dla londyńskiej drużyny 110 spotkań. Zanotował w nich osiem bramek i dziesięć asyst.

Przeczytaj również: Edinson Cavani zostaje w Manchesterze.

Komentarze

Na temat “Tottenham rozwiązał kontrakt ze swoim zawodnikiem