Tottenham i Sevilla wkrótce potwierdzą wymianę zawodników

Erik Lamela
Erik Lamela Pressfocus

W poniedziałek Tottenham i Sevilla mają potwierdzić transakcję, o której informowały angielskie i hiszpańskie media. Zgodnie z umową do londyńskiego zespołu przeniesie się Bryan Gil. Szeregi drużyny z Andaluzji zasili natomiast Erik Lamela.

  • Tottenham i Sevilla być może już w poniedziałek wymienią się zawodnikami
  • W Premier League grać będzie Bryan Gil
  • Do La Ligi trafi zaś Erik Lamela

Interesująca wymiana

Wiele klubów jest bardzo aktywnych w trwającym letnim oknie transferowym. Tego nie można napisać o Tottenhamie i Sevilli. Drużyny te dokonały bowiem po jednym wzmocnieniu, w obu przypadkach jest to bramkarz. Koguty na zasadzie wypożyczenia z Atalanty zasilił Pierluigi Gollini. Z kolei Eibar na Andaluzję definitywnie zamienił Marko Dmitrovic.

Tottenham i Sevillę łączy jeszcze jedno. Transakcja, która powinna zostać ogłoszona w niedalekiej przyszłości. Będzie to wymiana zawodników. Zgodnie z jej zasadami w Premier League zagra Bryan Gil. Ma on dopiero 20 lat, a już całkiem spore umiejętności. W Hiszpanii uznawany jest za spory talent. Jego statystyki nie potwierdzają tego najlepiej. W La Lidze rozegrał bowiem ponad 50 spotkań. Strzelił w nich sześć goli i zaliczył cztery asysty. Liczby to jednak nie wszystko. Gil może grać na obu skrzydłach, a także za plecami napastnika.

Sevilla za 20-latka otrzyma 25 milionów euro, ale także Erika Lamelę. Argentyńczyk zasilił Tottenham latem 2013 roku, by zastąpić Garetha Bale’a, ale nie podołał oczekiwaniom, zwłaszcza w ostatnich sezonach. W minionej kampanii strzelił tylko cztery gole i zaliczył jedną asystę. Być może odbuduje się w Sevilli.

Czytaj także: Londyńskie kluby rywalizują o zawodnika Lazio

Komentarze