Tottenham Hotspur blisko pozyskania reprezentanta Japonii

Piłkarz Tottenhamu Hotspur
Piłkarz Tottenhamu Hotspur fot. PressFocus

Tottenham Hotspur jest blisko sfinalizowania transakcji z udziałem Takehiro Tomisayu. 22-latek w ostatniej kampanii bronił barw Bologny. Zawodnik ma kontrakt z ekipą z Serie A do 2024 roku.

  • Reprezentant Japonii jest bliki zmiany barw klubowych
  • Takehiro Tomisayu ma dołączyć do Tottenhamu Hotspur
  • Obie strony są blisko porozumienia

Tottenham wzmocni się kosztem Bologny

Tottenham Hotspur nie jest jedynym klubem, chcącym zatrudnić reprezentanta Japonii. Zawodnik znajduje się również na celowniku Atalanty. Sky Sport Italia podaje, że na dzisiaj większe szanse na pozyskania zawodnika mają jednak decydenci The Spurs.

Tottenham zaoferował 15 milionów euro plus trzy miliony euro bonusów. Transakcja nie została jeszcze sfinalizowana, ale obie strony według medialnych doniesień są bliskie finalizacji transakcji. Tym bardziej że oferta londyńczyków nie odbiega dużo od oczekiwań Rossoblu.

Bologna wyceniła Japończyka na 20 milionów euro. W ostatniej kampanii Tomisayu wystąpił łącznie w 33 meczach, strzelając w nich dwa gole. Japończyk w drużynie ze Stadio Renato Dall’Ara ma zostać zastąpiony przez Kevina Bonifaziego ze SPAL Ferrara. Suma transakcji ma wynieść 6,5 miliona euro, a piłkarz wkrótce ma przejść testy medyczne.

Ciekawostką jest fakt, że już latem minionego roku japoński zawodnik był bliski zmiany barw klubowych. Chętny na jego pozyskanie był Milan. Ostatecznie transakcja nie doszła do skutku. Władze Rossonerich nie znalazły nici porozumienia z decydentami Czerwono-niebieskich.

Czytaj więcej: Benitez wzmocnił odwiecznego rywala Liverpoolu

Komentarze