Tielemans pożegnał się z kibicami Leicester City. Co dalej?

Youri Tielemans kończy swoją przygodę z Leicester City. Belg od dawna sugerował, że nie przedłuży wygasającego kontraktu i latem dołączy do nowego klubu. W środę pożegnał się z kibicami Lisów.

Youri Tielemans
fot. PressFocus Na zdjęciu: Youri Tielemans
  • Leicester City nie zdołało wywalczyć utrzymania w Premier League
  • Latem szeregi Lisów opuści wielu czołowych zawodników
  • Z kibicami pożegnał się już Youri Tielemans

Tielemans rozpoczyna plagę odejść

Leicester City od początku sezonu 2022/2023 radziło sobie zdecydowanie poniżej oczekiwań. Mając świadomość wielkiej jakości w zespole kibice spodziewali się, że z biegiem czasu uda się poprawić wyniki i spokojnie utrzymać w rozgrywkach Premier League. Tak się nie stało, co w efekcie doprowadziło do sensacyjnego spadku do Championship.

Wielu czołowych piłkarzy Lisów będzie mogło liczyć na angaż w mocniejszych klubach, dlatego szykują się nieuniknione odejścia. Z fanami pożegnał się już Youri Tielemans, który zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami nie przedłużył wygasającego kontraktu. Swoją decyzję potwierdził krótkim wpisem na Instagramie.

Przyszłość belgijskiego pomocnika pozostaje jednak niewyjaśniona. W poprzednich miesiącach spekulowano na temat jego możliwej przeprowadzki do FC Barcelony, choć ta ostatecznie skorzysta raczej z innych możliwości. Wizja pozyskania Tielemansa w ramach wolnego transferu z pewnością kusi włoskie kluby, słynące z wykorzystywania okazji na rynku.

Zobacz również: Rozchwytywany Urugwajczyk wybiera między wielkimi markami

Komentarze