Thiago Motta zacznie z przytupem? Chce sprowadzić do Juventusu gwiazdę Bologni!

Thiago Motta zostanie nowym trenerem Juventusu. Pierwszym zadaniem nowego trenera będzie sprowadzenie największej gwiazdy swojego byłego zespołu - donosi "La Gazzetta dello Sport".

Thiago Motta
Obserwuj nas w
fot. Zuma Press / Alamy Na zdjęciu: Thiago Motta

Zirkzee pójdzie za swoim trenerem?

Thiago Motta osiągnął w tym sezonie znakomity wynik, sensacyjnie wprowadzając Bolognę do Ligi Mistrzów. Nie zdecydował się jednak, aby kontynuować swój projekt. Uznał, że to odpowiedni moment, aby postawić kolejny krok w swojej trenerskiej karierze i dołączyć do klubu z wyższej półki. Zainteresowane były nim niemal wszystkie czołowe ekipy Serie A. Motta wybrał Juventus, a oficjalne ogłoszenie współpracy to kwestia najbliższych dni.

W Turynie czeka go bardzo wymagające wyzwanie, bowiem ma zastąpić Massimiliano Allegriego. Kibice obiecują sobie wiele po byłym świetnym piłkarzu, który wprowadził do Serie A sporo orzeźwienia, trenując bardzo dobrze radzącą sobie Bolognę.

POLECAMY TAKŻE

Jeśli nie przydarzy się nagły obrót spraw, Motta zostanie nowym szkoleniowcem Juventusu. “La Gazzetta dello Sport” informuje, że chce zacząć swoją kadencję z przytupem, bowiem planuje sprowadzić do Turynu największą gwiazdę Bologni. Joshua Zirkzee po znakomitym sezonie jest pożądany przez największe kluby w Europie, w tym między innymi Arsenal czy Manchester United. Motta ma przekonać swojego praktycznie już byłego podopiecznego, aby wspólnie z nim dołączył do Starej Damy.

Bologna oczekuje za holenderskiego snajpera kwoty w okolicach 40 milionów euro. Dla Juventusu to dość poważny wydatek, natomiast transfer Dusana Vlahovicia z 2022 roku pokazał, że jeśli turyńczycy faktycznie o kogoś mocno zabiegają, kwota nie jest problemem.

Komentarze