Tak wygląda sytuacja Lionela Messiego. Gdzie trafi Argentyńczyk?

Fabrizio Romano podsumowuje sytuację Lionela Messiego, który po sezonie odejdzie z Paris Saint-Germain. Argentyńczyk wkrótce podejmie decyzję o swojej przyszłości.

Lionel Messi
IMAGO / Federico Pestellini Na zdjęciu: Lionel Messi
  • Messi odchodzi z Paris Sain-Germain
  • Argentyńczyk wkrótce zdecyduje o swojej przyszłości
  • Napastnik ma wiele opcji do wyboru

Messi wkrótce podejmie decyzję

Lionel Messi pożegna się po sezonie z Paris Saint-Germain. To właśnie wtedy wygaśnie jego dwuletnia umowa z paryskim klubem. Argentyńczyk rozegrał w tym czasie 74 mecze i zdobył 32 gole.

Ostatnie tygodnie przyniosły mnóstwo spekulacji na temat jego przyszłości. Fabrizio Romano postanowił podsumować obecną sytuację wokół Argentyńczyka. Włoski ekspert transferowy podkreśla, że oferta kontraktu od Al Hilal dla Messiego nadal jest aktualna. Saudyjczycy mieli zaoferować mu około 400 mln euro za sezon gry. Romano dodaje, że napastnik ma również propozycję od Interu Miami z MLS.

Najwięcej mówiło się jednak o powrocie Messiego do Barcelony. Ten ruch wydaje się jednak najbardziej skomplikowany z uwagi na sytuacje finansową Dumy Katalonii. Blaugrana czeka obecnie na przyjęcie planu finansowego fiar play przez La Liga i wciąż nie złożyła Messiemu żadnej oferty. Fabrizio Romano dodaje również, że napastnik wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród klubów europejskich. Niewykluczone, że któryś z nich złoży oficjalną ofertę kontraktu.

Zobacz również: Barca pracuje nad powrotem Messiego. Xavi zdradził szczegóły negocjacji

Komentarze