Barca pracuje nad powrotem Messiego. Xavi zdradził szczegóły negocjacji

FC Barcelona pracuje intensywnie nad umożliwieniem Leo Messiemu powrotu. Xavi w rozmowie z mediami przyznał, że sprowadzenie Argentyńczyka do klubu jest jednym z priorytetów.

Lionel Messi
Imago/Matthieu Mirville Na zdjęciu: Lionel Messi
  • FC Barcelona ma ogromną nadzieję na sprowadzenie Leo Messiego w letnim okienku transferowym
  • Klub czeka na akceptację planu finansowego ze strony La Liga i liczy, że przekona Argentyńczyka do podpisania umowy
  • Xavi zdradził, że odbył już rozmowę z gwiazdom i ma nadzieję na pozytywne zakończenie negocjacji

FC Barcelona nie odpuszcza w kwestii powrotu Messiego

FC Barcelona czeka wciąż na akceptację swojego planu finansowego przez La Liga. Wszystko wskazuje jednak na to, że odejście Sergio Busquetsa i Jordiego Alby pomogło zredukować limit wynagrodzeń, który jest już na satysfakcjonującym poziomie.

Duma Katalonii pracuje obecnie nad kilkoma transferami, choć jednym z absolutnych priorytetów jest umożliwienie powrotu Leo Messiemu. Klub ma nadzieję, że stan finansów pozwoli Argentyńczykowi na powrót, a La Liga nie będzie tego utrudniać. Xavi podczas ostatniego wywiadu przyznał, że jest to kwestia priorytetowa. 

– Nasze priorytety są całkiem jasne. Naprawdę chciałbym powrotu Leo Messiego, rozmawiałem z nim na ten temat. Powiedziałem już, że wszystko zależy od niego. Poza sprawą Leo, priorytetem jest dla nas kupno nowego środkowego obrońcy – stwierdził trener Blaugrany.

Zdaniem mediów Messiemu obecnie bliżej do zaakceptowania oferty ze strony Al-Hilal, aniżeli powrotu do Barcelony. Klub z Arabii Saudyjskiej gotowy jest uczynić z napastnika najlepiej opłacanego piłkarza w historii.  

Czytaj także: Lewandowski z nadzieją na duże wzmocnienie Barcelony

Komentarze