Świerczok piłkarzem Nagoya Grampus

Jakub Świerczok
Jakub Świerczok PressFocus

Jakub Świerczok jest już oficjalnie zawodnikiem japońskiego Nagoya Grampus. 28-letni reprezentant Polski przeszedł do tego klubu na zasadzie definitywnego transferu z Piasta Gliwice.

  • Jakub Świerczok został we wtorek zawodnikiem japońskiego Nagoya Grampus
  • 28-letni napastnik przeniósł się do Japonii na zasadzie definitywnego transferu z Piasta Gliwice
  • Świerczok podpisał z nowym klubem 2,5-letni kontrakt

Świerczok zamienił Polskę na Japonię

Jakub Świerczok nie zagrzał zbyt długo miejsca w zespole Piasta Gliwice, do którego wrócił latem ubiegłego roku na zasadzie wypożyczenia z opcją definitywnego transferu. W ostatnim sezonie zdobył 15 bramek w 23 ligowych występach, będąc jednocześnie najskuteczniejszym polskim zawodnikiem w PKO Ekstraklasie. Jego dobre występy zostały zauważone również przez selekcjonera reprezentacji Polski Paulo Sousę, który zabrał go między innymi na Euro 2020.

Władze Piasta Gliwice skorzystały z możliwości wykupienia piłkarza, a teraz postanowili odsprzedać go z zyskiem. W najbliższym czasie Świerczok spróbuje swoich sił na boiskach japońskiej ekstraklasy, na których występuje drużyna Nagoya Grampus. Polski napastnik podpisał z zajmującym obecnie piąte miejsce w ligowej tabeli klubem 2,5-letni kontrakt.

Dla Świerczoka będzie to trzeci zagraniczny klub w karierze. Obok wspomnianego bułgarskiego Ludogorca Razgrad napastnik w przeszłości był także piłkarzem niemieckiego 1. FC Kaiserslautern. Ponadto ma na swoim koncie występy w takich klubach jak Polonia Bytom, Zawisza Bydgoszcz, Górnik Łęcza, GKS Tychy i Zagłębie Lubin.

Zobacz także: Damian Kądzior oficjalnie wrócił do Ekstraklasy

Komentarze