Damian Kądzior oficjalnie wrócił do Ekstraklasy

Damian Kądzior
Damian Kądzior fot. PressFocus

Piast Gliwice oficjalnie poinformował, że nowym zawodnikiem tego klubu został Damian Kądzior. Reprezentant Polski związał się z Niebiesko-czerwonymi umową, która będzie obowiązywać do końca czerwca 2024 roku.

  • Piast Gliwice zgodnie z medialnymi doniesieniami pozyskał Damiana Kądziora
  • 29-latek jest kolejnym polskim piłkarzem, wracającym do PKO Ekstraklasy po zagranicznych wojażach
  • Z nowym pracodawcą piłkarz związał się umową do końca czerwca 2024 roku

Piast Gliwice ogłosił hit transferowy

Piast Gliwice pozyskał sześciokrotnego reprezentanta Polski na zasadzie transferu definitywnego z Eibar. Suma transakcji nie została ujawniona.

“Informujemy, że nowym zawodnikiem Piasta został Damian Kądzior. 29-letni skrzydłowy podpisał kontrakt, który związał go z Niebiesko-czerwonymi do 30 czerwca 2024 roku. Sześciokrotny reprezentant Polski trafił na Okrzei na zasadzie transferu definitywnego z SD Eibar” – brzmi oficjalny komunikat gliwickiego klub.

Kądzior nie ukrywał radości po finalizacji transakcji. Niebiesko-czerwoni są jednocześnie kolejną po Górniku Zabrze i Jagiellonii Białystok ekipą, z którą zawodnik będzie grał w Ekstraklasie.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że to właśnie Piast był najbardziej konkretny spośród wszystkich klubów, nie tylko polskich, ale i kilku zagranicznych, z którymi rozmawialiśmy. Teraz nie pozostaje mi nic innego, jak odpłacić się na boisku za dane mi zaufanie – mówił Kądzior po ogłoszeniu transferu cytowany przez oficjalną stroną internetową.

W ostatnim sezonie Kądzior bronił barw tureckiego Alanyasporu, do którego został wypożyczony z Eibar. W drużynie znad Bosforu zaliczył 18 spotkań, notując w nich dwie asysty.

Czytaj więcej: Piast Gliwice podjął decyzję ws. Świerczoka

Komentarze